Windows Kayıt Defteri Yedekleme ve Geri Yükleme Programı Ücretsiz Nasıl Yapılır

Öncelikle buraya tıklayarak Registry Backup isimli ücretsiz programı indirin. Bu program sayesinde tek tıklamayla Windows’un kayıt defterinin bir yedeğini alabilir ve yine tek tıklamayla kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Programın Kullanımı

Önce programı bilgisayara yükleyin ve sonra çalıştırın. Üstteki resimde gördüğünüz pencere karşınıza gelecek. Backup Now butonuna tıklayın. Böylece kayıt defterinin yedeğini alacak.

Az önce aldığınız bu yedek dosyasını geri yüklemek için ise önce yukarıdaki resimde 1 numarayla gösterdiğim Restore Registry seçeneğine tıklayın. Açılan pencerede 2 numarayla gösterdiğim yere tıklayın ve az önce aldığınız yedek dosyasını tarihine bakarak seçin. Son olarak 3 numarayla gösterdiğim Restore Now butonuna tıklayın. Ufak pencere çıkarsa, Evet butonuna tıklayıp onaylayın. Böylece geri yükleme tamamlanacak.

Eğer programın ayarlarına girmek isterseniz, en üstteki Settings seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki pencere karşınıza çıkacak.

Bu pencerede 1 numaralı yere tıklayıp yedeklerin kaydedildiği klasörü değiştirme imkanına sahipsiniz. Ayrıca 2 numaralı Create Schedule butonuna tıklayıp zaman ayarlı otomatik yedek alma işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Tabii ki hangi tarihte ve hangi saatte yedek alınacağı gibi bilgileri girmelisiniz.


Yayımlandı