Kayıt Defterinde Yapılan Değişiklikleri Geri Alma Programı Ücretsiz

Registry Backup ücretsiz bir Windows kayıt defteri yedekleme ve geri yükleme programıdır.

Bu program her bir Windows kullanıcı profiline ait olan tüm kayıt defteri ayarlarının yedeğini alır. Eğer ilerleyen zamanda kayıt defteri bozulursa veya hasar görürse, bu yedek dosyasından geri yükleme yaparak hemen yapılan tüm değişiklikleri geri alıp sorunları kolayca çözebilirsiniz.

Alınan yedek dosyaları varsayılan olarak C:\RegBackup klasörüne kaydedilmektedir. Her bir yedeğin tarihine bakarak dilediğiniz tarihteki yedeği geri yükleyebilirsiniz. Dilerseniz Windows görev planlayıcı (zamanlayıcı) aracını kullanarak zaman ayarlı otomatik yedekleme işlemleri ayarlayabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Kurulumun ardından programı çalıştırın. Aşağıda gördüğünüz ana penceresi açılacak. Öncelikle şuan ki kayıt defterinin bir yedeğini alalım. Bunun için 1 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim Backup Now yazan butona tıklayın.

En geç 10 saniye içinde yedeği alacak ve 2 numaralı ok ile gösterdiğim yerde Succesful yazacak. Bu işlemin başarılı olduğu anlamına gelir.

Eğer bu yedek dosyasından geri yükleme yapmak isterseniz, yani kayıt defterinde yapılan değişiklikleri geri alarak bu yedek dosyasındaki haline dönüştürmek isterseniz, öncelikle aşağıdaki resimde 1 numarayla gösterdiğim Restore Registry sekmesine tıklayın.

Ardından 2 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim yere tıklayarak açılan menüden az önce yedeğini aldığınız dosyayı seçin. Her yedek dosyasının isminde oluşturulma tarihi yazdığı için kolayca ayırt edebilir ve istediğiniz yedek dosyasını seçebilirsiniz.

Ardından 3 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim Restore Now yazan butona tıklayın. Bir pencere açılacak ve onay isteyecek. Evet butonuna tıklayarak onay verin. Hepsi bu kadar basit.

Eğer programın ayarlarına girerek seçenekleri değiştirmek isterseniz, en üstteki menüden Settings sekmesine tıklayınız. Aşağıdaki penceresi açılacak.

Burada yedeklerin kaydedildiği klasörü değiştirmek isterseniz, 1 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim butona tıklayınız ve yeni klasör seçiniz.

Eğer zaman ayarlı otomatik yedeklemeler yapmak isterseniz, 2 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim Create Schedule yazan butona tıklayınız ve gerekli tarih ve saati girerek ayarlayınız.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP/Vista/7/8/10.

Yayımlandı