En İyi İngilizce Türkçe Sözlük ve Çeviri Programı Ücretsiz Windows 10, 8, 7, XP

Babylon tüm zamanların en kaliteli sözlük ve çeviri yazılımıdır. Bu program sayesinde dünyanın tüm dillerindeki kelimelerin anlamına bakabilir ve canlı çeviriler (tercüme) gerçekleştirebilirsiniz.

Toplamda 17000 den fazla sözlükten sonuçlar göstermektedir.

Programın arayüzü son derece şık ve modern çizgilere sahip. Üstelik tüm tarayıcılarla entegre bir şekilde uyumlu çalışır ve internet sayfalarında karşınıza çıkan kelime, cümle veya paragrafları hızlı bir şekilde çevirme imkanı sunar.

Örneğin web sayfasındaki bir kelimeyi seçip Ctrl + Sağ Tık yaparsanız, anına bu kelimenin Türkçe veya İngilizce anlamına bakabilirsiniz. Ayrıca ana penceresinin üst kısmındaki arama alanına dilediğiniz İngilizce kelimeyi yazıp klavyeden Enter’a basarak Türkçesini görebilir veya Türkçe kelimeyi yazıp İngilizcesini öğrenebilirsiniz.

Eğer kelimenin Türkçe açıklamasını görmek isterseniz, aşağıdaki ok işaretiyle gösterdiğim Türk bayrağı simgesine tıklayın.

Eğer kelimenin İngilizce olarak açıklamasına bakmak isterseniz, aşağıda gösterdiğim İngilizce bayrak simgesine tıklayın.

Eğer programın ayarlarına girmek isterseniz, sağ üst köşedeki Menüsü seçeneğine tıklayıp açılan menüden Ayarlar‘a tıklayın.

Böylece aşağıdaki gibi bir Ayarlar ekranı karşınıza çıkacak.

Eğer cümle veya paragraf çevirisi yapmak isterseniz, aşağıdaki resimde 1 numarayla gösterdiğim Metin Çevirisi sekmesine tıklayın. Açılan ekranda 2 numarayla gösterdiğim yere çevirmek istediğiniz İngilizce metni kopyalayıp yapıştırın veya cümleyi el ile yazın. Ardından 3 numarayla gösterdiğim Çevir yazan yeşil butona tıklayın. Böylece 4 numarayla gösterdiğim alanda bu paragrafın İngilizceye çevrilmiş tercümesi gösterilecektir.

Eğer herhangi bir dökümanı yani belgeyi programa yükleyip Türkçe çevirisini görmek isterseniz veya tam tersine Türkçe bir belgeyi yükleyip İngilizcesini görmek isterseniz, önce en üstteki sekmelerden Belge Çevirisi‘ne tıklayın.

Açılan ekranda 1 numaralı ok ile gösterdiğim yerden orijinal metnin dilini seçin. 2 numaralı ok ile gösterdiğim yerden çevirmek istediğiniz dili seçin. Ardından 3 numaralı Gözat butonuna tıklayarak belgeyi bilgisayardan seçin. Son olarak Çevir butonuna tıklayıp işlemi tamamlayın.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP/Vista/7/8/10.

Yayımlandı