Web Sitesinden Veri Çekme Programı Veri Madenciliği Programı Ücretsiz

OutWit Hub Light çok basit bir veri madenciliği yazılımıdır ve seçtiğiniz internet sitelerinden seçtiğiniz verileri çekmek için kullanılır.

Nasıl Kullanılır?

Önce verileri çekmek istediğiniz sitenin sayfasının URL adresini girin. Böylece web sayfası açılacak.

Çekmek istediğiniz veri türünü seçin. Örneğin bağlantılar (linkler), dökümanlar (documents), resimler (images), kişiler (contacts), veri (data), tablolar (tables), listeler (lists), metinler (text), kelimeler (words), haberler (news) ve kaynak (source) gibi veri türlerini seçebilirsiniz.

Seçtiğiniz veri türüne göre veriler çekilecek ve pencerede gösterilecek.

Verileri dışarı aktararak bilgisayara kaydedebilirsiniz. Dilerseniz sadece seçtiğiniz sütunları kaydedebilirsiniz.

Bazı özelliklere sahip olan belirli satırları seçmek için ayarlama yapabilirsiniz. Ayrıca çekilen verileri sınırlayabilirsiniz.

Programı gerekli şekilde ayarlayarak isteğe bağlı yakalama (catch on demand), otomatik yakalama (auto catch), isteğe bağlı boşaltma (empty on demand) ve otomatik boşaltma (auto empty) görevlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Burada kaynak dosyayı görüntüleyebilir ve yakalananları Excel, JSON, CSV, SQL, XML, HTML  formatında bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Ayrıca programın hızlı veri çekme (fast scrape) özelliğinden de yararlanabilirsiniz.

Örnek: Web Sayfasından Resimleri Çekme

Programı normal şekilde ilerleyerek kurup çalıştırınca aşağıdaki ana penceresi açılacak.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen alana TeknolojiBil.com’un yani bu sitenin rastgele bir sayfasının URL adresini girdim.

Sayfadaki resimleri çekeceğimiz için 2 numaralı ok ile gösterilen Images seçeneğini fareyle tıklayıp seçtim. Böylece sayfadaki tüm resimleri bulup 3 numaralı ok ile gösterilen alanda listeledi.

Çekilen resim dosyalarını bilgisayara kaydetmek için 1 numaralı okla gösterilen File menüsüne tıklayıp, 2 numaralı ok ile gösterilen Export Catch as seçeneğinin üzerine fare imlecini getirin. Açılan menüde 3 numaralı ok ile gösterilen formatlardan ihtiyaca göre birini seçip bilgisayara kaydedin.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı