Klavyeden Fare Nasıl Kullanılır? Fareyi Klavyeden Kontrol Etme Programı

NeatMouse sayesinde klavyeyi fare gibi kullanma yani klavyeden fareyi yönetme yazılımıdır.

Bu programı yükledikten sonra klavye tuşlarını kullanarak fare imlecini kolayca hareket ettirebilirsiniz. Sahip olduğu ayarlanabilir seçenekler sayesinde sizlere imleci klavye tuşlarıyla kontrol etme konusunda harika bir deneyim sunar.

NeatMouse

İmleç kontrol seçenekleri 3 kısma ayrılmıştır.

Aktivasyon (activation): Burada aktivasyon, başlangıç ve görünürlük seçenekleri yer alıyor.  Bu programı aktif etmek için aktivasyon tuşunu seçiniz. Num Lock, Caps Lock, Scroll Lock gibi tuşları seçebilir veya başka bir klavye kısayol kombinasyonu seçebilirsiniz.

On Startup seçeneği sayesinde bilgisayarın açılışında otomatik olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca imlecin yanında bir simge görüntülemeyi seçebilir veya bildirim görüntülemeyi seçebilirsiniz.

Tuş ilişkilendirme/bağlama (Key bindings): Farklı fare hareketleri için klavye tuşlarını ayarlayın. Örneğin yukarı/aşağı doğru hareket, sağa/sola doğru hareket, sol tıklama, tekerlek butonlarını ayarlayabilirsiniz. Ayrıca farenin hareket etme hızını nasıl rahat ediyorsanız ona göre belirleyebilirsiniz.

Ayarlar (settings): Burada çeşitli özel ayarlar ekleyebilir veya silebilirsiniz. Daha fazla seçenek görmek için More Settings seçeneğine tıklayın.

Dilerseniz diyagonal (çapraz) hareket etmesi için bile klavye tuşlarını ayarlayabilirsiniz.

NeatMouse key bindings

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı