Web Site İndirme Programı Ücretsiz

PageNest Free Edition web sitesini bilgisayara kaydetme yazılımıdır.

Bu araç sayesinde internette gezdiğiniz internet sitelerinin tamamını bilgisayara kaydedebilirsiniz. Böylece internet bağlantısının olmadığı zamanlarda tamamen internetsiz olarak bu siteyi gezebilir ve okuyabilirsiniz.

Dilerseniz web sayfalarındaki resimleri, scriptleri, videoları, müzikleri ve diğer dosyaları da bilgisayara indirebilir ve offline olarak yani internetsiz bu sayfalara bakarken dosyaların linkine tıklayıp açabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Programı bilgisayara yükledikten sonra ilk çalıştırdığınızda aşağıdaki pencere açılacak. OK butonuna tıklayıp kapatın. Önemli bir şey değil.

Programın ana penceresi aşağıdaki gibidir.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen alana indirmek istediğiniz sitenin URL adresini yazın ve 2 numaralı Download butonuna tıklayın. Böylece aşağıdaki pencere açılacak.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen yere tıklayarak açılan menüden siteye bir kategori atayabilirsiniz. Benim sitem programlarla ilgili olduğu için Software (yazılım) seçtim. Ama isterseniz bu seçeneği olduğu gibi hiç değiştirmeden bırakabilirsiniz.

2 numaralı Select butonuna tıklayarak sitenin dosyalarının kaydedileceği klasörü seçebilir yada olduğu gibi bırakabilirsiniz.

Son olarak 3 numaralı OK butonuna tıklayın.

Böylece indirme işlemi başlayacak ve sabırla bitmesini beklemelisiniz.

Dilerseniz Details butonuna tıklayarak pencereyi genişletebilir ve anlık olarak indirilen web sayfalarının listesine bakabilirsiniz.

Dilediğiniz anda Quick Pause butonuna tıklayarak site indirme işlemini duraklatabilirsiniz.

Ayrıca isterseniz Pause & Parse butonuna tıklayarak indirme işlemini durdurup o ana kadar indirildiği kadarıyla siteyi açarak offline yani internetsiz gezmeye başlayabilirsiniz. Web sitem aşağıdaki gibi görünecek.

Burada Browser sekmesi açık. Dilerseniz hemen sağındaki Files sekmesine tıklayarak indirilen tüm dosyalara göz atabilirsiniz.

Ayrıca en üstteki menüden Options‘a tıklayıp açılan menüden tekrar Options‘a tıklayarak programın ayarlar penceresini açabilirsiniz. Alttaki resimde gösterilmiştir.

Buradan zaman aşım süresini (Timeout) saniye olarak girebilir, yeniden deneme sayısını (Retries) değiştirebilir ve maksimum paralel indirme sayısını (Max number of parallel downloads) ayarlayabilirsiniz. Ayarları yaptıktan sonra Ok butonuna tıklayıp değişiklikleri kaydedin.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı