İnternet Sitesini Bilgisayara İndirme, İnternetsiz Sitelere Giriş Programı Ücretsiz

HTTrack Website Copier tamamen bedava bir web sitesini bilgisayara kaydetme programıdır ve Türkçe dilini destekler.

İnternetteki bir sitenin tümünü bilgisayara indirip internet olmadan da giriş yapabilir ve okuyabilirsiniz. Çünkü artık indirdiğiniz sitenin tüm sayfaları bütünüyle bilgisayarınızın sabit diskinde tutulduğu için internet bağlantısına gerek kalmıyor.

Üstelik bilgisayara kaydedilen siteyi tıpkı bir tarayıcıda gezer gibi gezebilirsiniz.

Web Sitesi Bilgisayara Nasıl İndirilir?

Programı kurarken dilini Türkçe olarak seçmeyi unutmayın. Programın kurulumu bittikten sonra dilinin Türkçe olması için programı tamamen kapatın ve sonra yeniden başlatın.

Programın ana penceresi aşağıdaki gibidir.

Burada direk olarak yeni bir proje oluşturup bir web sitesini indirmeye başlayacağız.

Bunun için 1 numaralı ok ile gösterilen yere projeniz için keyfinize göre bir isim girin. Ben örnek olması amacıyla tamamen keyfi olarak TeknolojiBil (internetsiz) girdim.

2 numaralı yere ise indireceğiniz sitenin kategorisini girin. Rastgele bir şey de girebilirsiniz. Benim sitem programlarla alakalı olduğu için Programlar girdim.

3 numaralı butona tıklayarak tüm web sitesini kaydedeceğiniz klasörü seçin.

4 numaralı İleri butonuna tıklayın.

Açılan pencerede 1 numarayla gösterilen URL ekle butonuna tıklayın ve aşağıdaki pencerede gösterildiği gibi URL adresini girip Tamam butonuna tıklayın.

Böylece benim örneğimdeki www.teknolojibil.com sitesinin url adresi listeye eklenmiş olacak.

Ardından 2 numarayla gösterilen Ayarlar butonuna tıklayın. Aşağıdaki pencere karşınıza çıkacak.

Burada en üstteki sekmelerden Links sekmesine tıklayıp yukarıdaki gibi kutuları işaretleyerek ayarları değiştirebilirsiniz.

Dilerseniz yukarıdaki resimde olduğu gibi Limits sekmesine tıklayınca açılan pencereden Max Derinlik, Max transfer hızı, Max bağlantı sayısı ve Max site boyut gibi seçenekleri ayarlayabilirsiniz. Ayarladıktan sonra en alttaki Tamam butonuna tıklayıp kapatın. Böylece ana pencereye geri döneceksiniz.

Ana pencerenin en aşağısında yer alan İleri butonuna tıklayarak ilerleyin.

Açılan pencerede Son butonuna tıklayın. Böylece siteyi indirmeye başlayacak ve aşağıdaki ekran karşınıza gelecek. Bu ekranda indirme istatistikleri yer almaktadır.

İşlemin bitmesini sabırla bekleyiniz. Bitince artık internete bağlanmaya gerek kalmadan bu siteyi gezip okuyabilir ve içindeki resimlerden yada diğer dosyalardan faydalanabilirsiniz.


Yayımlandı