Videoyu Ağır Çekimde Oynatma Programı Slow Motion İzleme Yavaşlatma Ücretsiz

Dahua Smart Player genel olarak video kayıt dosyalarını analiz etmek için geliştirilen bir yazılımdır. Daha çok sinem filmlerinin videolarını incelemek, kontrol etmek ve analiz etmek için kullanılır.

Fakat bu programın en güzel özelliklerinden biri de çok kolay bir şekilde videoları ağır çekimde oynatma imkanı sunmasıdır. Bu programa birkaç video ekleyip aynı anda farklı pencerelerde izleyebilirsiniz. Böylece iki veya daha fazla videoyu bile ağır çekimde slow motion efektiyle izleyebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken videonun oynatma (yürütme) hızını düşürmek. Bunun için aşağıdaki resimde kırmızı ok işaretiyle gösterilen kaydırma çubuğunu sola doğru çekmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca dilerseniz Down kısayol tuşunu kullanarak da videoyu ağır çekimde (slow motion) izleyebilirsiniz.

Pek çok video formatını destekler. Bunlar arasında MP4, DAV, DAV_, MOV, AVI, ASF, ve FLV gibi popüler olanlar da bulunuyor.

Video Ağır Çekimde Nasıl İzlenir?

Kurulum sırasında aşağıdaki pencere karşınıza çıktığı zaman 1 numaralı seçeneği işaretleyin ve 2 numaralı ok ile gösterilen Install butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayın.

Kurulum tamamlanınca programı çalıştırın. Programın ana penceresi aşağıdaki resimde verilmiştir.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen klasör simgesine tıklayın ve açılan pencereden 2 numaralı ok ile gösterildiği gibi bir video dosyası seçin. Ardından 3 numaralı ok ile gösterilen Open butonuna tıklayarak programa eklenmesini sağlayın.

Dört parçadan oluşan ekranda video sol alt köşede açıldı. Bunu tam ekran haline getirmek için üzerine fareyle çift tıklamanız yeterlidir. Ama ben gerek görmedim.

Videoyu ağır çekimde izlemek için üstteki resimde kırmızı renkli ok işaretiyle gösterilen kaydırma çubuğunu sola doğru kaydırın. Ne kadar çok sola yaklaşırsa, video o kadar yavaşlar ve ağır çekimde izlenir. Hepsi bu kadar basit.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, XP, Vista.

Yayımlandı