Ana Sayfa Programlar ve Online Araçlar Videoyu Ağır Çekim Yapma, Ağır Çekime Dönüştürme ve Kaydetme Programı Slow Motion...

Videoyu Ağır Çekim Yapma, Ağır Çekime Dönüştürme ve Kaydetme Programı Slow Motion Türkçe Ücretsiz PC İçin

Kinovea programı sayesinde elinizdeki videoları slow motion yapabilir yani ağır çekimde izlemek için video dosyasını kalıcı olarak dönüştürebilirsiniz. Böylece hangi programla açıp izlerseniz izleyin her zaman ağır çekimde slow motion modunda gösteriliyor.

Aslında bu program spor severler için geliştirildi. Spor videolarını ağır çekimde izleme ve video üzerine notlar ekleyerek sporculara faydalı olması amaçlandı. Videonun üzerine sadece yazı değil, hazır şekilleri de ekleme imkanı sunuyor.

Video Nasıl Ağır Çekime Dönüştürülür?

Programın ana penceresi üstteki resimde gösterilmiştir.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen Dosya menüsüne tıklayın ve açılan menüden Video dosyasını aç seçeneğine tıklayın. Açılan pencereden videoyu seçin ve butonuna tıklayarak programın içinde açılmasını sağlayın.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen oynatma butonuna tıklayarak videoyu izlemeye başlayın. Şimdi 3 numaralı ok ile gösterilen kaydırma çubuğunu fareyle tutup sola doğru çekin. Ne kadar çok sola çekerseniz videonun oynatma hızı o kadar yavaşlar ve daha fazla ağır çekimde izlemiş olursunuz. Zaten kaydırma çubuğunu hemen solunda hızını gösteriyor.

Şimdi videoyu ağır çekim olarak kaydetmek için üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Dosya menüsüne tıklayın ve açılan menüden Kaydet seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen Slow Motion’ı hesaba kat seçeneğini işaretleyin ve 2 numaralı ok ile gösterilen Kaydet butonuna tıklayın.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, XP, Vista.