En İyi FB2’yi PDF’ye Çevirme Programı Ücretsiz

Soft4Boost Document Converter mükemmel bir e-kitap format dönüştürücüdür. Bu programın sayesinde FB2 uzantılı dosyaları hızlı ve kolay bir şekilde PDF’ye çevirebilirsiniz.

Yazılımın sahip olduğu toplu işlem özelliği sayesinde çok sayıda FB2 dosyasını aynı anda ekleyip hepsini birden tek tıkla çoklu olarak PDF’ye dönüştürebilirsiniz.

Ayrıca e-kitapları açıp bu program üzerinde konforlu bir biçimde okuyabilirsiniz.

Desteklenen tüm formatların listesi: PDF, DOC, DOCX, RTF, ODT, TXT, HTML, JPEG, TIFF, GIF, FB2, EPUB ve MOBI.

FB2 Dosyası PDF’ye Nasıl Dönüştürülür?

Programın ana penceresi yukarıdaki resimde gösterilmiştir. Burada 1 numaralı ok ile gösterilen Dosya Ekle butonuna tıklayınca açılan pencereden bilgisayardaki FB2 dosyasını bulup seçin ve butonuna tıklayarak programın içinde açılmasını sağlayın.

Ardından sağ üst köşedeki Çıkış Biçimi bölümünde 2 numaralı ok ile gösterilen PDF seçeneğinin işaretli yani seçilmiş olduğundan emin olun.

3 numaralı ok ile gösterilen Gözat buotnuna tıklayarak açılan pencereden PDF dosyasının kaydedileceği klasörü seçin.

4 numaralı ok ile gösterilen Biçim Ayarları‘na tıklayın ve açılan seçeneklerden PDF dosyasına filigran ekleyebilir, yazı tipini değiştirebilir, saydamlığı ayarlayabilir veya pdf dosyasına şifre koyabilirsiniz.

5 numaralı ok ile gösterilen Yeniden Adlandır‘a tıklayarak PDF dosyasının ismini değiştirebilirsiniz.

6 numaralı ok ile gösterilen Şimdi dönüştürün butonuna tıklayarak format çevirme işlemini başlatın.

İşlemin bitmesi için sabırla bir süre bekleyin. Bitince aşağıdaki pencere açılacak ve Klasör Aç butonuna tıklayarak PDF dosyasına ulaşabilirsiniz.


Yayımlandı