Ücretsiz Zip Şifresi Kırma Programı Nasıl Kırılır ve Bulunur 2018-2019

Atomic ZIP Password Recovery piyasadaki en iyi zip şifre kırıcıdır. Toplam 3 farklı algoritma kullanarak zip şifresini kırmaya çalışır.

Programın üç farklı modu var.

Automated Mode (otomatik mod) ile otomatik olarak şifreyi çözmeye ve bulmaya çalışır.

Manual mode (el yordamıyla) ile karakterleri, özel sembolleri, büyük ve küçük harfleri, sayıları, boşlukları ve şifre uzunluğunu belirterek şifre kırma işlemini hızlandırabilir ve daha kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Dictionary mode (sözlük modu) ile belirli anahtar kelimelerden oluşturduğunuz bir listeyi programa ekleyerek şifreyi daha kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Programın sitemizden indireceğiniz deneme sürümünde hiçbir sınırlama yok. Yalnızca çözdüğü şifrenin ilk 5 harfini gösteriyor.  Geri kalan harfleri yıldız (*) işaretiyle gösteriyor. Ama pek çok durumda, unutulan şifreyi hatırlamak için ilk 5 karakter yeterlidir. Ayrıca netten indirilen zip dosyasının şifresinin bile ilk 5 harfini öğrenirseniz, geri kalanını kolayca tahmin edebilirsiniz. Genelde zaten indirilen sitenin url adresi falan olur.

Nasıl Kullanılır? Zip Şifresini Öğrenme

Kurulum sırasında normal şekilde ilerleyin. Aşağıdaki pencere çıkacak.

Burada Demo version seçeneğini işaretleyip Next butonuna tıklayın. Kuruluma devam edip kurun. Ardından programı çalıştırın. Aşağıdaki ana penceresi açılacak.

Burada ok ile gösterilen Next butonuna tıklayın. Alttaki pencere çıkacak.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen sarı klasör butonuna tıklayın ve açılan pencereden bilgisayardaki şifreli zip dosyasını seçin.

Ardından 2 numaralı Automatic seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun (yeni başlayan kullanıcılar için en iyi seçenek budur).

Son olarak 3 numaralı Next butonuna tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak.

Bu pencerede kırılmak istenen şifrenin zorluk derecesine yani ne kadar güçlü şifre olduğuna göre bekleme süresi değişir. Eğer çok uzun ve güçlü bir şifre seçilmiş ise, saatlerce beklemeniz gerekebilir.

Ben deneme amaçlı sadece 3 karakter uzunluğunda ve sayılardan oluşan bir şifre seçtim. 555 olarak seçtiğim şifreyi 1 numaralı ok ile gösterilen alandan anlayacağınız gibi sıfır saniyede buldu. Evet neredeyse ilk saniye bitmeden tarayıp 555 olan şifremi kırmayı başardı. Bu şifreyi 2 numaralı ok ile gösterilen alanda görebilir ve kopyalayabilirsiniz. Gerçekten bu alandaki en iyi, en hızlı, en kaliteli zip şifresi kırma yazılımı olduğunu söylemem gerekiyor.

Programı kapatmak için 3 numaralı Close butonuna tıklayınız.

Eğer şifrenin bir kısmını biliyorsanız veya şifreyle ilgili bazı ipuçları biliyorsanız, şifre bulma sürecini hızlandırmak için Automatic mod yerine Manual modu seçip bu ipuçlarını girebilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı