En İyi ZIP Şifre Kırıcı Ücretsiz

Güvenlik amacıyla şifrelenen ama daha sonra şifresi unutulan yada kaybedilen ZIP dosyalarının şifresini kırmak, görmek ve öğrenmek için piyasada bulabileceğiniz en iyi ücretsiz program olan FAST ZIP Password Recovery Free yazılımını kullanabilirsiniz.

Bu program diğer rakipleri gibi ücretsiz olduğunu iddia edip daha sonra yalnızca şifreni 3 yada 4 harfini gösterip PRO sürümünü satın almaya zorlamıyor. Tümüyle bedava olduğu için şifrenin tamamını gösteriyor.

Kullanılan şifre çözme yöntemleri Brute-Force Attack ve Dictionary Attack metotlarıdır.

Üstelik bulduğu şifreleri otomatik olarak TXT metin dosyasına kaydediyor. Böylece bu metin dosyasını açarak kopyalayabilirsiniz.

Dilerseniz çok uzun sürmesi beklenen şifre kırma operasyonları sırasında, şifreyi bulduktan sonra bilgisayarı kapatma seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Bu program tümüyle ücretsiz olduğu için kurulum sırasında iki farklı reklam teklifi sunuyor. Bu nedenle gereksiz reklam yazılımı yüklememek için kurulum sırasında aşağıdaki adımlara dikkat edin.

Not: İçerisinde reklam yazılımı teklifleri sunduğu için bazı antivirüs ve internet security programları bu dosyayı virüslü olarak görebilir. Zaten tüm şifre kırma programları doğal olarak virüslü olarak algılanabilir. Fakat endişeye hiç gerek yok. Aşağıdaki resimlerde reklam teklifi çıktığında nereye tıklamanız gerektiğini gösterdim. Böylece iki reklam teklifini atlatarak tamamen ücretsiz olan ve işini son derece iyi yapan bu zip şifresi kırma programını sorunsuz kullanabilirsiniz.

Üstteki pencere çıkınca 1 numaralı ok ile gösterilen kutunun işaretini KALDIRIN ve  2 numaralı Next butonuna tıklayın.

Üstteki pencere açılınca hiçbir şeyi seçmeden 1 numaralı Next butonuna tıklayın. Sonra ufak bir pencere açılacak ve bu pencerede 2 numarayla gösterilen Hayır butonuna tıklayın. Böylece aşağıdaki son pencere açılacak.

Burada Evet butonuna tıklayıp normal kuruluma devam edin. Artık reklam yazılımı ve tekliften tamamen kurtuldunuz.

Kurulum bitince programı çalıştırın. Aşağıdaki ana penceresi açılacak.

1 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayarak şifreli ZIP dosyasını bilgisayardan seçin.

2 numaralı Shutdown when finished seçeneğini işaretlerseniz, şifre bulma işlemi bittiği zaman bilgisayarı otomatik olarak kapatır.

Eğer şifreyle ilgili bildiğiniz ipuçları ve diğer bilgiler varsa, soldaki CharType Property bölümünden bir takım ipuçları vererek şifre bulma işlemini hızlandırabilirsiniz. Ama bu zorunlu değil, isteğe bağlıdır.

Örneğin şifre sadece sayılardan oluşuyorsa, en üstteki Numeric (0-9) seçeneğini işaretleyin.

Sadece büyük harflerden oluşuyorsa, Alpha (upper) seçeneğini, sadece küçük harflerden oluşuyorsa Alpha (lower) seçeneğini işaretleyin.

Eğer şifrenin başlangıcındaki ilk bir, iki yada üç harfini biliyorsanız, sağ üst köşedeki Starting Password kısmına bildiğiniz ilk harfleri yazın.

Böylece verdiğiniz her ipucu, şifreyi öğrenme süresini azaltacak yani daha hızlı şifreyi göreceksiniz.

3 numaralı Start butonuna tıklayarak şifre kırma işlemini başlatın.

İşlem bitince yukarıdaki resimde ok ile gösterilen yerde çözülen zip şifresini görebilir ve kopyalayabilirsiniz.


Yayımlandı