En İyi RAR Şifre Kırıcı Nasıl Kırılır Ücretsiz

Free RAR Password Unlocker programı sayesinde RAR, ZIP ve 7ZIP dosyalarının şifresini rahatlıkla kırabilirsiniz.

Tamamen bedava olan bu yazılımın hiçbir kısıtlaması yoktur. Bulduğu şifrenin tüm harflerini gösterir, sınırlama yapmaz veya pro sürümünü almaya zorlamaz. Çünkü pro versiyonu yoktur, tümüyle ücretsiz bir yazılımdır.

Şifreyi çözmek için masked Brute-Force Attack veya unmasked Brute-Force Attack yöntemini kullanır.

Atak yöntemini şifre setine bağlı olarak seçebilirsiniz. Eğer Brute Force metodunu seçerseniz, belirli harflerden, sayılardan, sembollerden, boşluk ve diğer karakterlerden oluşan bir menzil (aralık) ayarlayabilirsiniz.

Dictionary metodu ise şifrenin bir kelimeden oluştuğunu düşündüğünüz durumlarda çok faydalıdır. Eğer şifreniz bir sözcükten oluşuyorsa, Dictionary seçeneğini seçerek çok daha kısa sürede şifreyi kırabilirsiniz. Kendi hazırladığınız bir sözcük listesini veya internetten indirdiğiniz bir sözlük listesini programa ekleyerek bu listedeki kelimeleri denemesini sağlayabilirsiniz.

Free RAR Password Unlocker programı sayılardan oluşan, harflerden oluşan ve hem sayı hem de harflerden oluşan şifreleri çok hızlı bir şekilde deneyip test ederek kırabilir.

Zaten çalıştığı sırada test edilen şifreleri tek tek gösterir ve toplamda kaç tanesini test ettiğini ve ne kadar süre geçtiğini görebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır? RAR Şifresi Nasıl Çözülür? Resimli Anlatım

Programı normal şekilde ilerleyerek kurun ve çalıştırın. Aşağıdaki ana penceresi açılacak.

Burada RAR dosyasını programa eklemek için iki seçeneğiniz var. İster sürükle bırak yaparak 1 numaralı ok ile gösterilen alanın üzerine rar dosyasını bırakın, ister 2 numaralı ok ile gösterilen Open RAR File butonuna tıklayıp bilgisayardan RAR dosyasını seçerek Continue butonuna tıklayın. Keyfinize göre birini tercih edin.

Açılan pencerede 1 numaralı Settings butonuna tıklayın. Yan tarafta ufak bir Masked Brute Force Settings başlıklı seçenekler penceresi açılacak.

Buradaki seçeneklerin anlamı:

  • Min length: şifrenin uzunluğu en az kaç karakter.
  • Max lenght: şifrenin uzunluğu en çok kaç karakter.
  • Lowercase characters: küçük harfli karakterler.
  • Space:boşluklar.
  • Uppercase characters: büyük harfli karakterler
  • Numbers: sayılar.
  • Special symbols: Özel semboller.

Bulunacak şifre ile ilgili sahip olduğunuz bilgileri ve ipuçlarını bu seçeneklerdeki kutuları işaretleyerek seçin. Ne kadar çok ipucu verirseniz, şifreyi o kadar çabuk öğrenirsiniz.

Seçimlerinizi kaydetmek için 2 numaralı Save butonuna tıklayın.

Ana pencereye geri döneceksiniz. Burada 3 numaralı ok ile gösterilen alanda şifre kırma yöntemlerinden birini seçebilirsiniz. İlk önce Brute force masked seçeneğini seçmek mantıklıdır. Böylece şifre hakkındaki ipuçlarını girip daha hızlı bulma şansı elde edersiniz.

Eğer Brute force all possible seçeneğini işaretlerseniz, hiçbir ipucu olmadan sıfırdan başlayıp bütün olasılıkları test edeceği için işlem uzun saatler sürebilir.

Dictionary Attack seçeneğini işaretledikten sonra Settings butonuna tıklayarak açılan pencereden kelime listesinin olduğu dosyayı programa ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki resimde bunu gösterdim.

Seçimlerinizi yaptıktan sonra ana pencerede 4 numaralı ok ile gösterilen Run butonuna tıklayarak şifre kırma işlemini başlatın.

Geçen süreyi ve ilerleme durumunu üstteki resimde ok işaretleriyle gösterilen alanlardan görebilirsiniz.

Dilerseniz Pause butonuna tıklayıp işlemi duraklatabilir ve daha sonra kaldığınız yerden devam ettirebilirsiniz.

Dilerseniz Stop butonuna tıklayıp işlemi sona erdirebilir ve programı kapatabilirsiniz.

Şifre bulunursa aşağıdaki gibi gösterilecek.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı

kategorisi