Ücretsiz RAR Şifresi Kırma Programı 2018-2019 Resimli Anlatım

RAR Password Genius çok başarılı bir rar şifre kırıcıdır.

Modern arayüzünde sunulan birkaç farklı metodu kullanarak rar dosyalarının şifresini çözebilir ve öğrenebilirsiniz.

Sunulan saldırı yöntemleri: Brute-force, Mask, Dictionary ve Smart.

Yöntemi seçtikten sonra, seçilen yönteme göre bazı parametreleri tanımlamanız gerekiyor.

Şifrenin maksimum ve minimum karakter sayısını ayarlayabilirsiniz. büyük harf, küçük harf, sayılar, boşluk ve özel semboller gibi kriterleri seçerek şifre kırma işleminin çok daha çabuk bitmesini sağlayabilirsiniz. Ne kadar çok ipucu girerseniz, bulunacak şifreyi o kadar hızlı bulur.

RAR dosyasını seçip programa eklediğiniz zaman bunu bir proje olarak kaydeder. Tanımlanan her dakika için projenin otomatik olarak kaydedilmesini seçebilirsiniz.

Programın aktivitelerini takip etmek için Log seçeneğini aktif edebilirsiniz.

Bu program deneme sürümü olduğu için bulduğu şifrenin ilk 3 karakterini gösteriyor. Fakat çoğu durumda unutulan şifreyi hatırlamak için ilk 3 karakter yeterlidir. Ayrıca internetten indirilen rar dosyalarının şifresini tahmin etmek için de ideal bir ipucudur. Zaten çoğu durumda indirilen sitenin URL adresi şifre olarak kullanılır. Bunu da tahmin etmek için ilk 3 karakterden faydalanabilirsiniz.

RAR Şifresi Nasıl Kırılır? Resimli Anlatım

Normal şekilde ilerleyerek programı kurun. Hiçbir reklam yazılımı içermez. Kurduktan sonra çalıştırınca aşağıdaki penceresi açılacak.

1 numaralı ok ile gösterilen Open butonuna tıklayarak RAR dosyasını bilgisayardan seçin.

2 numaralı ok ile gösterilen alandaki seçenekleri işaretleyerek şifre hakkında programa ipuçları verin. Ne kadar çok ipucu verirseniz, şifreyi o kadar hızlı bulacak.

  • All caps Latin: Büyük harfler.
  • All small latin: küçük harfler.
  • All special symbols: Tüm özel semboller.
  • All digits: Tüm sayılar.
  • Space: boşluk.

Seçimi yaptıktan sonra üst taraftaki Length sekmesine tıklayarak şifrenin kaç karakterden oluştuğu bilgisini girebilirsiniz.

Daha sonra 3 numaralı ok ile gösterilen Type of attack bölümüne tıklayarak saldırı yöntemini seçin. Genellikle Brute-Force en iyisidir. Fakat eğer bu işe yaramazsa yani şifreyi kırmaya yetmez ise, daha sonraki denemelerde diğer seçenekleri tercih edebilirsiniz. Her saldırı yöntemi için farklı ayarlar ve seçenekler sunuluyor.

Şifre bulunduğunda aşağıdaki gibi bir pencere açılacak. Burada şifreyi görebilir, Copy butonuna tıklayarak şifreyi kopyalayabilir ve ne kadar sürede bulduğunu görebilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı