Tüm Dosyaların Adını Değiştirme Programı Çoklu Dosya İsimlendirme

Ron’s Renamer bulabileceğiniz en hızlı ve en iyi toplu dosya isim değiştirme yazılımlarından biridir. Kısacası tüm dosya isimlerini değiştirme programıdır.

Tıpkı bul ve değiştir (search and replace) benzeri bir isimlendirme kurallarına sahiptir. Üstelik programın çoklu işlem özelliği sayesinde en çok 1000’e kadar olacak şekilde toplu olarak bütün dosyaların ismini aynı anda tek bir tıkla değiştirmek mümkün. Sınırsız sayıda kuralı bulunduğu için tam istediğiniz şekilde dosyaların adını değiştirebiliyorsunuz.

Mevcut olan 15 basit isim değiştirme kuralından faydalanarak kolaca yeniden isimlendirme yapabilirsiniz. Üstelik Exif bilgileri ve MP3 etiketlerini de değiştirebilirsiniz.

Dilerseniz oluşturduğunuz karmaşık isimlendirme kurallarını kaydederek bir sonraki işleminizde bunu kullanarak zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır? Dosya İsimleri Toplu Olarak Nasıl Değiştirilir?

1 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim klasörü ikonuna tıklayarak ismini değiştirmek istediğiniz dosyaların hepsinin yer aldığı klasörü seçin.

Daha sonra 2 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim yeşil çizgili alanda yer alan kurallardan ihtiyacınız olana tıklayarak dosya isimlendirme kuralı oluşturabilirsiniz. Mesela 3 numarayla gösterdiğim Add Numbers seçeneğine tıklayınca klasördeki tüm dosyaların isminin en başına 01, 02, 03 şeklinde giden sayıları otomatik olarak atadığını üstteki resimden görebilirsiniz. Bir örnek daha vermek gerekirse, 4 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim Add Date/Time seçeneğine tıklayınca dosyaların isimlerinin en başına tarih bilgisi eklediğini yine üstteki resimden görebilirsiniz.

Kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda isimlendirme kurallarını seçtikten sonra 5 numaralı ok ile gösterdiğim Rename butonuna tıklayın. Böylece klasördeki tüm dosyaların isimleri sizin seçtiğiniz kurallara göre otomatik olarak değiştirilecek.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP/Vista/7/8/10.

Yayımlandı