Matematik Geometri Çizim Programı ve Soru Yazma (Ücretsiz ve PC İçin)

GeoGebra tamamen bedava sunulan bir dinamik matematik yazılımıdır ve ileri düzey matematik eğitiminin tüm seviyeleri için kullanımı uygundur.

Bu program geometri, cebir (matematik), çalışma kağıtları, fonksiyon grafiği, istatistikler ve hesaplamaları birleştirmektedir.

Bu programı başlı başına bağımsız bir şekilde kullanarak faydalanabilir veya diğer interaktif ve öğretici online kaynaklarla birlikte yararlanabilirsiniz.

GeoGebra aslında profesyonel matematikçiler için daha idealdir. En ileri düzey matematiksel işlemleri ve çizimleri bile rahatlıkla yapabilir.

BU program dinamik olarak bağlantılı olan tüm nesnelerin çeşitli prezantasyonlarını (sunumlarını) verebilir. Temel amaç ise zaten matematiği, geometriyi ve sayısal sunumları interaktif bir şekilde birleştirmektir. Bunu başarmak için noktalar, vektörler, çizgiler ve konik bölümler kullanılır.

GeoGebra ile birlikte denklemler girebilir, bu denklemleri değiştirebilir ve koordinatlar üzerinde oynama yapabilirsiniz. Böylece fonksiyonları yönlendirebilirsiniz. Sembolik değişkenler bulabilir ve kök yada dizileri kullanabilirsiniz.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10, 8, 7, xp, vista.

Yayımlandı