SSD/Sabit Disk/USB Tamamen Silme Programı Kalıcı Geri Dönüşümsüz

Active@ KillDisk güçlü ve eksiksiz bir disk temizleme yazılımıdır. Bu program sayesinde SSD disklerdeki, USB belleklerdeki ve bilgisayarın sabit diskindeki (harddisk) tüm verileri kalıcı olarak silebilirsiniz.

Üstelik sildiğiniz dosyaları kurtarmak artık mümkün değil. Çünkü geri getirilmesi imkansız olacak şekilde silmektedir. Dilerseniz sabit diskin bölümlerini de geri dönüşümsüz silebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Önce programın ana penceresinde üstteki resimde 1 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim Erase Disk seçeneğine tıklayın. Ardından 2 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim yerden Select all volumes seçeneğini işaretleyin. Böylece diskin içindeki bütün bölümleri seçmiş olacaksınız. Son olarak 3 numaralı ok ile gösterdiğim Start butonuna tıklayıp sabırla işlemin bitmesini bekleyin.

Eğer dosyaların çok daha garanti bir biçimde silinmesini ve kimsenin kurtaramamasını istiyorsanız, aşağıdaki resimde gösterdiğim Erase method (silme metodu) seçeneğine tıklayın ve açılan menüden 3 passes veya 7 passes seçeneğini seçin. Ondan sonra Start butonuna tıklayarak işlemi başlatın. Ama bu defa uzun saatler boyunca işlemin bitmesini beklemeniz gerekecek. Bu menüde ne kadar aşağı inerseniz, bekleme süreniz o kadar artar ama gittikçe daha güçlü bir şekilde siler.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP/Vista/7/8/10.

Yayımlandı