Sahte Dosya Oluşturma Programı

Create Dummy File programı sayesinde istediğiniz boyutlarda sahte (hayali) dosyalar yaratabilirsiniz. Hatta programın toplu işlem özelliği sayesinde aynı anda çok sayıda sahte dosya oluşturmak bile sadece bir kaç tıklamayla mümkün.

Nasıl Kullanılır?

İndirdiğiniz Create_Dummy_File.exe isimli dosyaya çift tıklayarak çalıştırın. Kuruluma gerek kalmadan direk olarak kullanmaya başlayabilirsiniz, çünkü bu yazılım taşınabilir (portable) sürümdür.

Öncelikle 1 numaralı ok ile gösterilen alana sahte dosyanın boyutunu girin. 2 numaralı ok ile gösterilen alandan boyutun birimini seçin. Ben ilk alana 571 girdim, ikinci alandan MB seçeneğini işaretledim. Böylece dosyanın boyutunu 571 MB olarak ayarladım.

Ardından dosyanın içinin hangi karakterle doldurulmasını istiyorsanız, 3 numaralı ok ile gösterilen alana o karakteri girin. Ben deneme amaçlı A harfini girdim. 3 numaralı ok ile gösterilen yerden

4 numaralı ok ile gösterilen alandan sahte dosyanın özelliklerini seçin. Archive seçeneği arşiv dosyası oluşturur, Hidden seçeneği gizli dosya oluşturur, Read Only seçeneği sadece okunabilir ama değiştirilemez dosya oluşturur, System seçeneği ise sistem dosyası oluşturur.

5 numaralı sarı klasör simgesine tıklayınca yeni bir pencere açılacak. 6 numaralı ok ile gösterilen yerden sahte dosyanın kaydedileceği klasörü seçin. 7 numaralı ok ile gösterilen yerden sahte dosyanın uzantısını yani formatını seçin. DLL, EXE, XML ve TXT gibi çok sayıda seçenek sunuluyor. Ben deneme amaçlı olarak TXT seçtim.

Şimdi 8 numaralı OK butonuna tıklayarak ufak pencereyi kapatın.

Ardından 9 numaralı okla gösterilen butona tıklayarak özelliklerini seçtiğiniz dosyanın listeye eklenmesini sağlayın.

Son olarak 10 numaralı Create File butonuna tıklayarak sahte dosyanızı seçtiğiniz özelliklerde oluşturabilirsiniz.

Dilerseniz bunun gibi çok sayda farklı sahte dosyayı listeye ekleyip ardından Create File(s) butonuna tıklayarak hepsini birden aynı anda oluşturabilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı