En İyi Kaleydoskop Programı İndir Çiçek Dürbünü Yapma Ücretsiz

Kaleidoscope Painter ücretsiz bir kaleydoskop oluşturma yazılımıdır. Diğer bir ismi de çiçek dürbünüdür.

Bu araç sayesinde farklı kaleydoskop modelleri yaratabilir ve bilgisayara PNG dosyası şeklinde kaydedebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Programı ilk açtığınızda aşağıdaki gibi boş bir ekran sizi karşılar ve buraya farklı kaleydoskop örnekleri çizebilirsiniz.

Burada program penceresindeki boş bir noktaya sağ tıklayın ve açılan menüde çeşitli kaleydoskop türleri karşınıza çıkacak.

Toplamda 5 farklı kaleydoskop türü bulunuyor ve bunlardan birini seçebilirsiniz.

Bu türler sırasıyla şunlardır: Kaleidoscope (kaleydoskop), Symmetrical Kaleidoscope (simetrik kaleydoskop), Kaleidoscope from Image (bilgisayardan seçtiğiniz bir resimden kaleydoskop oluşturur), Spiral (sarmal), Border (kenar), Pattern (model).

Bu türlerden birini seçtikten sonra aynı pencerede diğer parametreleri de değiştirerek farklı kaleydoskop modelleri üretebilirsiniz.

Deneme amacıyla ben üstteki resimde gördüğünüz gibi Spiral yani sarmal (yuvarlak) türünü seçtim. Şimdi buradaki diğer seçeneklere bakalım.

Sides: Bunu değiştirerek kaleydoskop modelindeki toplam çizgi sayısını artırabilir yada azaltabilirsiniz.

Pen Size: Kalem boyutunu (kalınlığını) değiştirebilirsiniz.

 Image Height: Bu özellik tıpkı resme zoom yapmaya yani yakınlaşmaya veya uzaklaşmaya benzer.

Dilerseniz kaleydoskop oluştururken bu süreci videoya çekebilir ve bilgisayara kaydedebilirsiniz. Bunun için de aynı menüdeki Video seçeneğinin üzerine gelip Start Recording ve Stop Recording seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Kaleydoskop oluşturmak için:

Kaleydoskop türünü ve diğer parametreleri kendi keyfinize göre seçtikten sonra, program penceresinin üzerinde bir noktaya, mesela orta noktasına farenin sol tuşuyla tıklayın ve basılı tutarak pencerenin kenarına doğru sürükleyin. Böylece kaleydoskop otomatik olarak oluşturulacak. Yani tıklayıp içten dışa doğru sürüklüyoruz. Böylece mesela aşağıdaki gibi harika bir model yaratabilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı