En İyi Zar Atma Programı İndir Ücretsiz PC İçin

Dice programı sayesinde bilgisayarda sanal ortamda zar atabilir ve sonuçları görebilirsiniz. Üstelik toplu olarak aynı anda iki veya daha fazla zarı birlikte atma imkanı da sunuyor.

İndirdiğiniz RAR dosyasının içindeki Dice isimli klasörü masaüstüne çıkartın.

Dice klasörünü açın ve içinde üstteki resimde gösterilen dice.exe dosyasına çift tıklayarak çalıştırın. Kurulum yapmadan direk çalışacak çünkü taşınabilir (portable) versiyondur. Ana penceresi aşağıda verilmiştir.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen alanda 7 farklı zar modeli sunulmaktadır. Bu zarların kenar sayısı birbirinden farklıdır. Mesela d4 modelinin 4 kenarı, d10 modelinin 10 kenarı ve d100 modelinin tam 100 kenarı bulunuyor.

Ben deneme amacıyla tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi 6 kenarı olan ve üstteki resimde 2 numaralı ok ile gösterilen d6 modelini seçtim.

3 numaralı ok ile gösterilen alanda kaç adet zarın birlikte atılmasını istiyorsanız, ona göre bir sayı girin. Mesela ben 2 girdim, böylece iki tane 6 kenarlı normal zarı aynı anda atacak.

4 numaralı ok ile gösterilen Modifier alanına mesela 2 sayısını girerseniz, atılan zarların toplamından hep 2 sayısını çıkartır veya toplar. Eğer işaretinin olduğu kutuyu işaretlerseniz 2 sayısını zar toplamından çıkartacak, eğer + işaretinin olduğu kutuyu işaretlerseniz 2 sayısını zar toplamına ekleyecek.

Şimdi 5 numaralı ok ile gösterilen Roll butonuna tıklayın. Böylece  İki zarı atacak ve toplamını 6 numaralı ok ile gösterilen alanda gösterecek. Benim örneğimde toplamı 5 çıktı.

7 numaralı ok ile gösterilen alanda ise iki zarın ayrı ayrı kaç geldiğini gösterir. Mesela en alttaki Rolled dice (s): 3 2 alanında verilen bilgiye göre benim yaptığım denemede iki zardan birisi 3, diğeri 2 gelmiş.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı