Pencere Gizleme Programı Ücretsiz Windows 10/8/7/XP/Vista

Window Hide Tool sayesinde dilediğiniz programın penceresini hızlı bir şekilde gizleyebilirsiniz.

Mesela bir pencereyi gizlemek, tüm pencereleri birden gizlemek veya belirlediğiniz bir grup pencereyi gizlemek için kısayol tuşları atayabilirsiniz.

İsterseniz pencerenin başlıklarında geçen bir isme yada kelimeye göre grup oluşturabilir ve bu grupta yer alan tüm pencereleri tek bir kısayol tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse, pencere başlığında Internet Explorer kelimesi geçen tüm pencereleri toplu halde kapatmak çok kolay.

Ayrıca programların sistem tepsisindeki simgesine tıklayarak da doğrudan gizleyebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Programın seçenekler (preferences) ekranı aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

Burada dilerseniz programın bu penceresini açmak veya gizli pencereli gizlemek için sizin seçtiğiniz bir şifreyi girmeyi ayarlayabilirsiniz. Password ve Confirm alanına şifrenizi yazın ve alt tarafındaki Request a password when kısmında bulunan seçenekleri ihtiyacınıza göre işaretleyin.

Ayrıca System Hot-Keys bölümünden tüm pencereleri gizlemek için Hide Window alanına dilediğiniz kısayol tuşunu atayabilirsiniz. Ama hemen sağındaki Hide all windows alanını Yes yapmanız gerekiyor.

Aynı şekilde tüm gizli pencereleri tekrar görünür yapmak için Show Windows alanına dilediğiniz kısayol tuşunu atayabilirsiniz. Ama hemen sağındaki Show all windows alanını Yes yapmanız gerekiyor.

Eğer sadece o anda gösterilen pencereyi yani aktif pencereyi gizlemek isterseniz, Hide/Show designated window alanına yazacağınız kısayol tuşuna basmanız yeterlidir.

Programın sistem tepsisindeki simgesine sağ tıklayınca yukarıdaki resimde gördüğünüz menü açılıyor. Buradan Windows Groups… seçeneğine tıklayın. Böylece aşağıdaki resimde gördüğünüz grup oluşturma penceresi açılacak.

Bu pencerede yeni bir grup oluşturabilir ve bu gruba girecek olan pencereleri belirleyebilirsiniz. En üstteki Group Name kısmından bu gruba bir isim verin. Search Text alanına yazacağınız kelimeyi pencerenin başlık kısmında içeren tüm pencereler bu gruba otomatikman girer. Ayrıca Hide ve Show alanlarına bu gruptaki pencerelerin hepsini birden gizlemek veya açmak için istediğiniz kısayol tuş kombinasyonunu atayabilirsiniz. Aşağıdaki resimde oluşturulmuş olan 2 farklı pencere grubu görülmektedir. Bu pencere gruplarının görünmesi ve gizlenmesi için ayarlanan kısayollar da görülüyor.


Yayımlandı