Bilgisayarın Açılışında Çalışan Programları Kapatma Windows 10, 8, 7, XP, Vista

HiBit Startup Manager programı sayesinde Windows’un başlangıcında otomatik olarak çalışan tüm yazılımları yönetebilirsiniz.

Eğer açılışta çalışan programların sayısı çoksa, bu durum bilgisayarın hem yavaş açılmasını hem de yavaş çalışmasını sağlayabilir. Yani bilgisayarın genel performansında düşüş yaşanabilir.

HiBit Startup Manager sayesinde gereksiz gördüğünüz veya bilgisayarı yavaşlattığını düşündüğünüz programların başlangıçta kendiliğinden çalışmasını engelleyebilirsiniz.

Üstelik sadece 3. parti programları değil, tüm Windows servislerini, hizmetlerini ve uygulamaları devre dışı bırakarak açılışta otomatik çalışmasını önleyebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Programı yükleyip çalıştırınca aşağıdaki ana penceresini göreceksiniz. Burada State sütununda Enable yazanlar başlangıçta otomatik olarak çalışan programlardır. Eğer Enable yazıyorsa, bu programı devre dışı bırakarak başlangıçta çalışmasını engellemek için fareyle üzerine sağ tıklayın ve açılan menüden 2 numaralı ok ile gösterdiğim Disable seçeneğini tıklayın. Böylece artık bu programın State sütununda Enable yerine Disable yazacak.

Eğer hem başlangıçta çalışmaması için devre dışı bırakmak hem de eğer çalışıyorsa hemen kapatmak yani işlemi sonlandırmak için 3 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim Delete & Stop Process seçeneğine tıklayın.

Eğer bu programı devre dışı bırakmak yerine tamamen bilgisayardan kaldırarak kurtulmak istiyorsanız, 4 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim Uninstall seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP/Vista/7/8/10.

Yayımlandı