Hızlı Yazma Testi Programı Ücretsiz

Amphetype mükemmel bir hızlı yazma testi yazılımıdır.

Testlerin sonuçlarına dayanarak yazma hızı istatistikleri oluşturur. Kelimeleri ve tuşları baz alarak bir dizi veri listesi oluşturur. Örneğin en hızlı, en yavaş, en akıcı,en az doğru yazılan, en çok yanlış yazılan veya en çok karşılaşılan tuşları ve kelimeleri rapor halinde sunar.

Bu veri listesini ders oluşturucuya (lesson generator) göndererek eksiklerinizi gidermek için özel dersler alabilir ve buna uygun egzersizler yapabilirsiniz. En üstteki sekmelerden Lesson Generator sekmesine tıklayarak ders oluşturucuyu açabilirsiniz.

Dilerseniz bu programa kendi paragraf ve makalelerinizi ekleyerek yazma hızınızı test edebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Önce yeni bir boş klasör açın ve indirdiğiniz dosyayı bu boş klasörün içine atın. Ardından bu dosyaya çift tıklayarak çalıştırın ve açılan pencereden Install butonuna tıklayarak ilerleyip yükleyin. Klasörde çok sayıda dosya görünecek. Amphetype isimli dosyaya çift tıklayarak programı açabilirsiniz. Ana penceresi aşağıdaki gibidir.


Burada öncelikle kendi makalenizi eklemeyi göstereceğim. Makalenizi yeni bir not defteri dosyasına yapıştırın. Ardından üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Sources (kaynaklar) sekmesine tıklayın. Açılan pencerede 2 numaralı Import Texts (metin içe aktar) butonuna tıklayın. Açılan pencereden az önce oluşturduğunuz not defterini seçin ve 4 numaralı Open butonuna tıklayın.

Ardından ana pencerede en üstteki Typer sekmesine tıklayın ve testi başlatmak için klavyedeki boşluk (space) tuşuna basıp yazmaya başlayın. Ardından en üstteki sekmelerden Analysis ve Performance sekmelerine tıklayarak yazma hızınızı görebilir ve diğer istatistiklerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Dilerseniz programsız olarak online site üzerinden yazma hızınızı test etmek için bu siteyi ziyaret edebilirsiniz. Türkçe dil desteği mevcuttur.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, XP, Vista.

Yayımlandı