M4A’yı MP3 ve M4R’ye Çevirme Nasıl Çeviririm Ücretsiz Dönüştürücü Program (Toplu)

Mega Video Converter ücretsiz bir video format dönüştürücüdür. Bu programı kullanarak M4A video dosyalarını M4R formatına veya MP3 dosyasına kolayca çevirebilirsiniz. Yani M4A videosunun sesini kesip kırpıp çıkararak M4R yada MP3 ses dosyası şeklinde kaydedebilirsiniz.

Dilerseniz M4R dışında, 3GP, MP3, MP4, ASF, FLAC, M4R, OGG, WMV, MOV formatlarına da dönüştürebilirsiniz.

Dilerseniz programın seçeneklerinden video kalitesini, codec değerini, bit oranını ve çözünürlüğünü değiştirebilirsiniz.

Ben buradaki örnekte M4R’ye çevireceğim fakat siz aynı yolu izleyerek MP3’e de çevirebilirsiniz.

Öncelikle M4A video dosyasını fareyle tutup sürükleyin ve Mega Video Converter programının penceresi üzerine bırakın. Böylece M4A dosyası programa eklenecek.

Ardından ana pencerede çevirmek istediğiniz formatı seçin. Ben burada M4R seçtim ama siz MP3 ses formatını da seçip dönüştürebilirsiniz. Böylece M4A videosunun içinden sesi kesip çıkararak M4R dosyası şeklinde kaydeder.

Programın ana penceresinde sürükle bırak yaparak videoyu ekledikten sonra Expert Mode butonuna tıklayın.

Açılan pencerede 1 numaralı ok ile gösterilen açılır pencere butonuna tıklayın ve açılan penceredeki seçeneklerden M4R (Audio only) seçeneğini seçin. Eğer MP3 seçmek isterseniz, kaydırma çubuğunu aşağı doğru çekerek en alttaki MP3 (Audio only) seçeneğini seçebilirsiniz.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen Start butonuna tıklayın.

Dönüştürülen M4R veya MP3 dosyasının hangi klasörde tutulduğunu öğrenmek veya bu klasörü değiştirmek isterseniz, ana penceredeki Settings butonuna tıklayın.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı