FB2 Dosyası Nasıl Açılır? En İyi FB2 Açma Programı Ücretsiz

FBReader oldukça basit bir arayüzü bulunmasına rağmen, piyasada FB2 dosyalarını açmak ve görüntülemek için bulabileceğiniz en iyi yazılımlardan biridir.

Arayüzünün basitliği ve sadeliği aslında dikkatinizi hiç dağıtmadan FB2 formatındaki e-kitapları çok daha rahat ve konforlu bir şekilde okumanızı sağlar.

Programın sahip olduğu kütüphaneye FB2 dosyalarını ve diğer formattaki e-kitapları ekleyerek rahatlıkla yönetebilir ve dilediğiniz anda tek tıkla açıp okumaya başlayabilirsiniz.

Üstelik kitabı okurken programı kapattığınız zaman kaldığınız yer otomatik olarak kaydedilir ve daha sonra programı açtığınız zaman kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Sayfalar arasında dolaşmak için en üstteki araç çubuğunda bulunan ok işaretlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca araç çubuğunda bulunan büyüteç simgesine tıklayınca açılan arama kutusuna kelime yada cümle yazarak aratıp bulabilirsiniz.

Sol üst köşedeki + butonuna tıklayarak açılan pencereden CHM dosyasını seçip açabilirsiniz.

Sayfa numarasının gösterildiği yerin hemen sağındaki sayfa şeklindeki butona tıklayarak içindekiler tablosunu açabilirsiniz.

FB2 Reader programının desteklediği diğer formatlar: ePub, mobi, rtf, html, txt.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı