En İyi Ses Perdesi ve Frekansı Değiştirme Programı Ücretsiz

Audacity ücretsiz bir ses perdesi değiştiricidir.

Aslında çok iyi bilinen ünlü bir ses düzenleme yazılımıdır ve MP3, WAV, MPEG, FLAC gibi çok sayıda formatı destekler.

Ses Perdesi ve Ses Frekansı Nasıl Değiştirilir?

Öncelikle programı buradan yükleyip normal şekilde ilerleyerek bilgisayara kurun ve çalıştırın. Aşağıdaki ana penceresi açılacak.

Öncelikle 1 numaralı ok ile gösterildiği gibi ses dosyasını sürükle bırak yaparak programa ekleyin. Alternatif olarak sol üst köşedeki Dosya menüsünden seçeneğine tıklayarak da ses dosyasını ekleyebilirsiniz.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterildiği gibi en üstteki menülerden Etkiler menüsüne tıklayın ve açılan pencereden 3 numaralı okla gösterilen Perdeyi Değiştir seçeneğine tıklayın.

Aşağıdaki pencere açılacak

Burada sesin perdesini değiştirmek için 1 numaralı ok ile gösterilen yerden başlangıç perde değerini ve 2 numaralı ok ile gösterilen yerden bitiş perde değerini girin. Dilerseniz 3 numaralı ok ile gösterilen yerden yarım ton (yarım adım) değer girebilirsiniz.

Ayrıca sesin frekansını yani sıklığını değiştirmek için 4 numaralı ok ile gösterilen kaydırma çubuğunu sağa yada sola doğru çekmeniz yeterlidir.

Değişiklikleri kaydemtek için 5 numaralı ok ile gösterilen Tamam butonuna tıklayınız.

Audacity ile sesin perdesini değiştirdiğiniz zaman, temposu otomatik olarak değişmez. Bu gerçekten çok güzel bir özellik. Çünkü sesin perdesini değiştirdikten sonra bir de temposunu düzeltmek zorunda kalmıyorsunuz.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, XP, Vista.

Yorum Yaz