En İyi WAV MP3 Dönüştürücü Toplu Waw’dan Mp3’e Çevirme Programı Ücretsiz

Boxoft Wav to MP3 Converter programı sayesinde WAV’ı MP3’e çevirebilirsiniz. Üstelik programın toplu işlem özelliği sayesinde bir sürü wav dosyasını aynı anda tek tıkla çoklu olarak mp3’e dönüştürebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Kurulumun ardından programı çalıştırınca aşağıdaki ana penceresi açılacak.

Burada üç adet farklı mod sunuluyor. 1 numaralı ok ile gösterile Batch Convert Mode sayesinde hem tek bir wav dosyasını mp3 haline getirebilir, hem de çok sayıda wav dosyasını programa ekleyerek aynı anda toplu olarak mp3 haline getirebilirsiniz.

2 numaralı ok ile gösterilen Hot Directories Mode sayesinde seçtiğiniz bir klasöre kaydedilen bütün wav dosyaları otomatik olarak tespit ediliyor ve anında mp3’e dönüştürülüyor. Gerçekten harika bir özellik.

3 numaralı Command Line Mode ise komut istemi üzerinden işlem yapmayı gerektiriyor ve ileri seviye uzman kullanıcılar içindir. Bu nedenle bunu tavsiye etmiyorum.

Deneme amacıyla 1 numaralı Batch Convert Mode seçeneğini seçtim ve 4 numaralı ok ile gösterilen Next butonuna tıkladım. Eğer sizde bu buton görünmüyorsa, pencereyi tam ekran yapın.

Karşınıza aşağıdaki pencere çıkacak.

Burada önce 1 numaralı ok ile gösterilen Add butonuna tıklayarak açılan pencereden bilgisayardaki WAV dosyalarını seçip programa ekleyin. Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen Convert To Mp3 butonuna tıklayarak MP3’e çevirebilirsiniz.

Eğer veri aktarım hızı (bit hızı), başlık, albüm, sanatçı gibi bilgileri eklemek yada değiştirmek isterseniz aşağıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen dişli çark simgesine tıklayın. Böylece aşağıda gördüğünüz ayarlar (option) penceresi açılacak.

Burada dilediğiniz bilgileri girdikten yada değiştirdikten sonra kaydetmek için 2 numarayla gösterilen OK butonuna tıklayın.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı