En İyi Şaşı Bak Şaşır Yapma Programı Ücretsiz

Stereogrammer programı sayesinde şaşı bak şaşır resimleri hazırlayabilirsiniz.

Bu program iki türlü fotoğrafı girdi olarak kullanır. Bunlardan biri depth map ve diğer texture. Bu iki resmi kullanarak bir 2D (iki boyutlu) şaşı bak şaşır çıktısı oluşturur. Fakat biraz farklı açılardan baktığımız zaman aslında bu resim 3D (üç boyutlu) gibi görünür.

Şaşı Bak Şaşır Nasıl Yapılır (Hazırlanır)?

Öncelikle 1 numaralı ok ile gösterilen açılır menüye tıklayın ve bir algoritma yani yöntem seçin. Ben keyfi olarak Techmind algoritmasını seçtim. Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen alandaki diğer ayarların kutusunu ihtiyaca göre işaretleyebilirsiniz. Ben bunlara hiç dokunmadım.

Daha sonra 3 numaralı Depthmaps sekmesine tıklayın ve listelenen çok sayıda modelden birini seçin. Ben keyfi olarak 4 numaralı ok ile gösterilen modele fareyle tıklayarak seçtim.

Ardından yukarıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Textures sekmesine tıklayın ve açılan listedeki modellerden keyfinize göre birini seçin. Ben 2 numaralı ok ile gösterilen modeli seçtim.

Şimdi 3 numaralı ok ile gösterilen Generate butonuna tıklayın. Açılan ufak pencerede biraz önce yaptığınız tüm seçimler kısa özet halinde gösterilecek.

Ardından 4 numaralı ok ile gösterilen OK butonuna tıklayın. Böylece yeni bir pencere açılacak.

Burada önce 1 numaralı ok ile gösterildiği gibi, şaşı bak şaşır görselini kaydedeceğiniz klasörü seçin. Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen yere dosya için bir isim girin.

Son olarak 3 numaralı Kaydet butonuna tıklayıp kaydedin. Format olarak JPG, PNG ve BMP seçebilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı

kategorisi