En İyi Mikrofon Test Etme Programı Windows 10, 8, 7, XP, Vista İçin

AUDio MEasurement System tamamen ücretsiz bir mikrofon test yazılımıdır. Bu araç sayesinde sol kanal (left channel), sağ kanal (right channel) veya her ikisini de aktif ederek mikrofonun düzgün çalışıp çalışmadığını test edip anlayabilirsiniz.

Ayrıca her iki kanalı eşitleyebilir (senkronizasyon) ve bu iki yüz arasında 0’dan 360 dereceye kadar bir açı değeri ayarlayabilirsiniz.

Bir mikrofonu test etmek için osiloskop (Oscilloscope: salınım ölçer) veya tayf analizcisi (Spectrum Analyzer) seçeneğini kullanabilirsiniz.

  • Oscilloscope: Burada sayısal etkenleri değiştirerek mikrofonu test edebilirsiniz. Sol kanalı, sağ kanalı veya her ikisini birden tetikleyebilirsiniz. Her kanal için çözünürlük değerini ve kaydırma değerini ayarlayabilirsiniz. Her iki kanal için de sadece bir örnek hızı ayarlanabilir ve bu değer 10 ile 20.000 arasında olabilir. Bu değerleri girdikten sonra, Start butonuna tıklayın ve farklı dalga modelleri oluşturarak mikrofonu test edin.
  • Spectrum Analyzer: Burada örnek sayısını (number of samples) girmek zorundasınız ve böylece programımız girdiğiniz bu değere göre otomatik olarak mikrofondan duyulan ses sinyallerinin tayfını (spektrumunu) oluşturur. Bu örneklerin minimum ve maksimum limiti belirlenmez.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı