En İyi Program Simgesi Değiştirme Program İkonu Nasıl Değiştirilir?

SVERDYSH Icon Changer ücretsiz, basit ve hafif bir programdır ve bu araç sayesinde Windows 10, 8, 7, Xp ve Vista yüklü bilgisayarda bulunan tüm programların ikonlarını yani simgelerini kolayca değiştirebilirsiniz.

Aslında bu program sadece EXE uzantılı programların simgesini değiştiriyor. Fakat internetten indirerek kurduğumuz üçüncü parti yazılımların zaten yüzde doksanı EXE uzantılı olduğu için pek sorun olmuyor.

Windows Programların Simgesi Nasıl Değiştirilir? Resimli Anlatım

Programı normal şekilde Next butonuyla ilerleyerek kurun ve çalıştırın. Aşağıdaki ana penceresi açılacak.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen Browse butonuna tıklayın ve açılan pencerede simgesini değiştirmek istediğiniz programın kısayol simgesini seçin veya alternatif olarak kurulduğu klasöre giderek direk olarak EXE dosyasını seçin.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen Browse butonuna tıklayın ve açılan pencereden ekleyeceğiniz yeni simgeyi seçin. Bu simge ICO dosyası yani .ico uzantılı bir resim dosyası olmak zorundadır.

Ücretsiz ICO uzantılı program simgeleri bulmak ve beğendiklerinizi indirmek için aşağıdaki iki siteyi ziyaret edebilirsiniz.

1-http://www.iconarchive.com/tag/file

2-http://www.iconarchive.com/tag/software

Daha sonra 3 numaralı ok ile gösterilen Change Icon butonuna tıklayın.

Son olarak 4 numaralı ok ile gösterilen Restart Computer butonuna tıklayın ve değişikliklerin aktif olması için bilgisayarın yeniden açılmasını bekleyin. Hepsi bu kadar basit.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı