En İyi Müzik Çalma Listesi Düzenleme Programı Türkçe Ücretsiz

AIMP popüler bir müzik oynatıcı ve müzik üst veri (metadata) düzenleyicidir.

Bu programın en güzel özelliklerinden biri de çalma listelerini açma ve düzenleme imkanı sunmasıdır. Üstelik aynı anda birkaç tane farklı listeyi açıp düzenleyebilirsiniz.

Desteklenen müzik çalma listesi formatları: aimppl, aimppl4, m3u, m3u8, pls, wax, wpl, xspf, cu3e.

Düzenledikten sonra ise aimppl4, m3u, m3u8 ve pls formatından birini seçerek kaydedebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Programın dili Türkçe olduğu için kolayca kurabilir ve kullanabilirsiniz. Ana penceresi aşağıda verilmiştir.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen MENU seçeneğine tıklayın ve açılan menüden 2 numaralı ok ile gösterilen Dosyaları Aç seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki ufak pencere açılacak.

Eğer çalma listesine yeni bir isim vermek istiyorsanız, İsim gir alanına bu yeni ismi yazın. Ama aynı kalmasını istiyorsanız, hiç dokunmayın.

TAMAM butonuna tıklayın. Aşağıdaki gibi ana pencerenin sağ tarafında çalma listesi gösterilecek.

1 numaralı ok ile gösterilen yerde çalma listesinde bulunan tüm şarkılar listelenmiştir. Bu şarkıların toplam süresi ve toplam kaç tane şarkı olduğu bilgisi verilmiştir. Mesela üstteki resimde toplam 5 şarkı olduğu ve her birinin toplam süresinin 12 dakika 17 saniye olduğu gösterilmiştir.

Bu çalma listesine yeni şarkılar ekleyebilir, mevcut şarkıları silebilir ve tüm şarkıların sırasını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Son olarak Farklı Kaydet diyerek çalma listesini dilediğiniz formatta yada orijinal yani aynı formatta bilgisayara kaydedebilirsiniz. Sunulan format seçenekleri şunlardır: aimppl4, m3u, m3u8 ve pls.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı