En İyi Log Görüntüleme Log Dosyası Açma Programı Ücretsiz

LogViewer tamamen ücretsiz bir LOG görüntüleyicidir.

Büyük boyutlu log dosyalarını bile hızlı bir şekilde açabilir ve görüntülemenizi sağlar. Programın sahip olduğu hızlı arama özelliği sayesinde dilediğiniz bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.

İsminden de anlayacağınız gibi bu yazılım tümüyle .log uzantılı dosyaları açmak için tasarlanmıştır. Fakat düzenleme imkanı sunmaz.

Arama özelliğini büyük küçük harfe duyarlı olarak yapabilir ve duyarsız bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca aramalarda  düzenli ifadeleri (regular expression) kullanabilirsiniz.

Üstelik programın kümilatif (Cumulative) olarak bilinen çoklu arama özelliği de bulunuyor. Mesela birkaç arama terimini birbiri ardı sıra yazıp aratabilirsiniz. Bu kelimelerin bulunduğu tüm satırlar farklı bir renk ile vurgulanarak (işaretlenerek) gösterilir. Böylece aradığınız bilgiye çok daha hızlı ve kolay bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Aramayı yaptıktan sonra iki seçenek daha sunuluyor. Mesela sadece bulunan sonuçları görüp geri kalanın gizlenmesini sağlayabilirsiniz. Alternatif olarak sadece bulunan sonuçların yer aldığı satırların silinmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca arama sonucunda bulunan satırların seçilerek dışarı aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

Log Dosyası Nasıl Açılır?

Programın ana penceresi yukarıdaki ekran görüntüsü resminde verilmiştir. Yeni bir log dosyasını açmak için sol üst köşede yer alan File menüsüne tıklayın ve açılan menüden Open seçeneğine tıklayın. Açılan pencereden bilgisayardaki LOG dosyasını bulup seçin ve butonuna tıklayarak programın içinde açılmasını sağlayın.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, XP, Vista.

Yayımlandı