En İyi Kırmızı Göz Silme Programı Fotoğraf Kırmızı Göz Hatası Düzeltme

S10 RedEyes programı tamamen resimlerdeki kırmızı gözleri silmek için geliştirilmiştir.

Kırmızı göz hatasını düzeltmek için çok sayıda seçeneği bulunuyor. Örneğin göz rengini değiştirme, göz bebeği parlaklığı ve göz parlaklığını değiştirme gibi özellikleri mevcuttur.

Kırmızı Göz Nasıl Giderilir (Düzeltilir)?

Bir kerede sadece tek bir gözü düzeltebilirsiniz. Öncelikle aşağıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen sarı klasörü simgesine tıklayın ve açılan pencereden fotoğrafı seçip programa ekleyin. Ardından düzeltmek istediğiniz kırmızı gözün tam üzerine çift tıklayın. Aşağıdaki resimde 2 numaralı ok ile gösterilmiştir.

Böylece yeni bir pencere açılacak ve buradan düzeltme yapacağız.

Kırmızı gözün göz bebeğinin çevresinde bir noktaya tıpkı 3 numaralı ok işaretiyle gösterildiği yere olduğu gibi fareyle sol tıklayın ve basılı tutarak gözün karşı tarafına doğru sürükleyin. Böylece beyaz renkli yuvarlak bir çember oluşacak. Bu çemberin tam olarak göz bebeğini kapsamasını yani içermesini sağlayın. Farenin tuşunu tıklamayı bıraktığınız anda bir menü açılacak. Açılan bu menüde 4 numaralı ok ile gösterilen Fix Red Eye seçeneğine tıklayın.

Artık kırmızı göz düzeldi fakat şimdi göze rengini ve parlaklığını yeniden vermek gerekiyor.

Bunun için üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen kaydırma çubuğunu sağa doğru yavaşça kaydırarak gözü daha parlak hale getirin.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen kaydırma çubuğunu sağa doğru kaydırarak bu kez göz bebeğini daha parlak hale getirin.

3 numaralı ok ile gösterilen renklerden ise göz dilediğiniz rengi seçip verebilirsiniz. Ben yeşil rengi seçtim.

Şimdi bu değişiklikleri fotoğrafa uygulamak için 4 numaralı ok ile gösterilen OK butonuna tıklayın. Böylece aşağıda gördüğünüz değişiklik olacak.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, XP, Vista.

Yayımlandı