Windows 10 Bildirimleri Kapatma Nasıl Kapatılır Resimli Anlatım

Öncelikle Başlat‘ı açıp arama kutusuna bildirim yazın ve en üstte çıkacak olan Bildirim ve eylem ayarları seçeneğine tıklayın.

Aşağıdaki pencere açılacak. Bu pencerede tüm uygulamalar ve sistem servisleri için bildirimleri kapatabilir, yeniden açabilir, sadece ipuçları bildirimlerini kapatabilir, sadece ayarlar ile ilgili bildirimleri kapatabilir, sadece kilit ekranı ile ilgili bildirimleri kapatabilir, sadece pil tasarrufu ile ilgili bildirimleri kapatabilir, sadece ses, mikrofon, kulaklık gibi harici aygıtlarla ilgili bildirimleri kapatabilir yada sadece güvenlik (antivirüs, güvenlik duvarı, virüsten koruma vs) hakkındaki bildirimleri kapatabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz bir programı veya uygulamayı seçerek bu program ile ilgili bildirimleri özel olarak kapatabilirsiniz.

Seçimleri dilediğiniz gibi yaptıktan sonra artık hoşunuza gitmeyen rahatsız edici ve gereksiz bildirimleri almayacaksınız.  Aşağıdaki resimde gösterilen ve hem sistem tepsisinin hemen üst kısmında, hem de hızlı işlem merkezi penceresinin en üstünde gözüken bildirimlerden artık kurtulmuş olacaksınız.


Yayımlandı