En İyi Kalıcı Dosya Silme Programı Türkçe Ücretsiz 2018-2019

CCleaner dünyanın en kaliteli bilgisayar temizleme ve optimizasyon programıdır. Hem ücretsiz, hem de ücretli sürümleri bulunuyor. Şanslıyız ki, kalıcı dosya silmek için ücretsiz versiyonu işimizi fazlasıyla görüyor.

CCleaner İndirmek İçin Tıklayınız (Ücretsiz).

Programın dilini Türkçe’ye çevirmek için aşağıdaki ayarı yapın. En fazla 10 saniyenizi alır.

Ana penceresinin solundaki Options sekmesine tıklayın ve açılan pencereden Settings menüsüne tıklayın. Karşınıza çıkan pencerede Language seçeneğine tıklayın ve Türkçe dilini seçin.

Bilgisayarda Dosyalar Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Yukarıdaki resimde adım adım anlattım. Önce ana pencerenin solundaki menüden 1 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim Araçlar‘a tıklayın. Açılan menüden 2 numarayla gösterdiğim Sürücü Temizleyici‘ye tıklayın ve karşınıza çıkan pencerede 3 numarayl gösterdiğim Yoket kısmından Sadece Boş Alan seçeneğini seçin. Böylece tüm bilgileriniz korunacak ve yalnızca zaten silmiş olduğunuz dosyalar bir daha geri getirilmesi yani kurtarılması imkansız şekilde silinecek. Eğer sürücüyü tamamen temizlemek yani sabit diskte ne var ne yok hepsini silmek isterseniz Tüm sürücü (Tüm bilgiler silinecek) seçeneğini seçin.

Ardından 4 numaralı ok ile gösterdiğim Güvenlik kısmında size sunulanlardan birini seçin. 1 pass, 3 pass ve 7 pass genellikle fazlasıyla yeterlidir. Fakat pass saysı arttıkça işlemin bitmesini çok fazla beklersiniz. Bu nedenle 3 pass bence ziyadesiyle yeterlidir.

Ardından 5 numaralı ok ile gösterdiğim Sürücüler kısmından işlem yapacağınız sürücüyü seçin. Benim bilgisayarımda sadece C sürücüsü olduğu için bu çıktı.

Son olarak Yoket yazan butona tıklayarak sabırla beklemeye geçin. İşlem bitince şimdiye kadar Delete tuşuna basarak, Shift+Delete kombinasyonuyla veya geri dönüşüm kutusunu boşaltarak silmiş olduğunuz tüm dosyalar tamamen silinecek ve kurtarılması asla mümkün olmayacak.


Yayımlandı