En İyi Disk Birleştirme Programı Ücretsiz Sabit Disk Optimizasyon ve Hızlandırma Windows 10-8-7-XP İçin

Auslogics Disk Defrag derli toplu ve hızlı bir disk birleştirme aracıdır. FAT 16/32, ve NTFS dosya sistemlerini destekler.

Harddiskteki verilerin yavaş yavaş ayrılarak parçalı bir hal alması sistemi yavaşlatır, bilgisayar çökmesi gibi sorunlara yol açabilir, bilgisayarın açılması çok uzun sürer hatta bilgisayarı kapatırken bile uzun süre beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Bu program sahip olduğu gelişmiş disk optimizasyon teknikleri sayesinde  sabit diskin kullanıma bağlı olarak zamanla parçalara ayrılması nedeniyle oluşan siste hatalarını ve bilgisayarın yavaşlaması gibi sorunları kökünden çözer.

Nasıl Kullanılır?

Programı yükleyip çalıştırınca alttaki ana penceresi çıkacak. Burada 1 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim alandan birleştirmek istediğiniz sabit disk bölümünü seçin. Benim bilgisayarımda sadece C sürücüsü var. Siz isterseniz D veya E sürücüsünü seçebilir yada hepsini birden seçebilirsiniz.

Ardından hemen alt kısmındaki açılır pencereye tıklayın 2 numarayla gösterdiğim Defrag yazan butona tıklayın. Böylece hem analiz yaparak birleştirilmesi gereken yerleri tespit edip sayısını gösterecek, hem de otomatik olarak birleştirme işlemini gerçekleştirecektir.

Sonuçta aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak. Buna göre tam 201 dosya birleştirildi.

Eğer Quick Defrag yazan 4 numaralı ok ile gösterdiğim seçeneği seçerseniz, analiz yapmadan, direk olarak, hızlı bir şekilde disk birleştirme işlemini gerçekleştirecek.

Eğer 3 numarayla gösterdiğim Defrag & Optimize yazan seçeneğe tıklarsanız, biraz uzun sürecek bir disk birleştirme ve optimizasyon işlemine girişecektir. Bu nedenle bu seçeneği haftada bir defa kullanmanız yeterli olacaktır. Bu işlemin ardından bilgisayarın hard diski çok daha hızlı çalışacak ve genel sistem performansı artacaktır.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10, 8, 7, xp, vista.

Yayımlandı