Panorama Yapma Programı Fotoğrafları Panoramik Birleştirme Ücretsiz

Hugin – Panorama Stitcher sayesinde birkaç resmi birleştirerek panorama oluşturabilirsiniz. Aslında tamamen fotoğraflardan panorama hazırlamak için özel olarak geliştirilmiştir. Sadece birkaç adımda kolayca panoramik fotoğraflar yapabilirsiniz.

Desteklenen resim formatları PNG, JPEG, TIFF, HDR ve EXR.

Ayrıca lens tipini seçebilir ve yatay görüntüleme alanıyla alakalı parametreleri seçebilirsiniz.

Resimleri programa aktarmak için basit bir şekilde sürükle bırak yapmanız yeterli olacaktır.

Programın içinde hazır olarak gelen gömülü panorama düzenleyiciyi kullanarak maskeleme, kontrol noktaları yerleştirme, fotoğraf kırpma ve projeksiyon modunu seçme gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Ayrıca resimlerin pozisyonunu optimize etmek için hizalayabilir, panoramayı ön izleme yapabilir, arka plan rengini değiştirebilir, otomatik resim kırpma işlemi yapabilir veya görüntüleme modunu seçebilirsiniz.

Üstelik programın toplu işlem özelliği bulunuyor.

Bu yazılım hatasız çalışıyor, son derece yüksek kalitede çıktı veriyor ve çalışırken bilgisayarı yavaşlatmıyor.

Nasıl Kullanılır?

Birleştirerek panorama haline getirmek istediğiniz fotoğrafları toplu olarak seçin ve sürükleyip programın penceresinin üzerine bırakın. Böylece resimler programa eklenecek.

Ardından en üstteki sekmelerden Stitcher sekmesine tıklayın. Açılan pencerenin sağ alt köşesindeki Stitch yazan butona tıklayın. Hepsi bu kadar basit. Dilerseniz sekmeleri dolaşarak ayarları değiştirebilir ve kendi hayalinizdeki gibi özel panoramalar oluşturmak için hassas değişiklikler yapabilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP/Vista/7/8/10.

Yayımlandı