En İyi Ekolayzer Programı Bilgisayar Ses Dengeleyici Windows 10, 8, 7, Vista Ücretsiz

Viper4Windows tamamen bedava hizmet veren bir ekolayzır yazılımıdır.

Bilgisayardan çıkan seslerin frekansını dengeler (eşitler). Sisteminiz için farklı ses efektleri sunar. Bu ekolayzer programının çok sayıda özelliği bulunuyor. Bunlar arasında Equalizer, Surround, Reverberation, ViPER XBass, ViPER XClarity, Convolver ve Compressor gibi harika özellikler de yer alıyor.

Fakat Ezualizer yani Ekolayzer özelliği en çok tercih edilen bizim de burada paylaşmamıza neden olan özelliğidir.

Equalizer aracını kullanarak ses efektlerini 18 farklı banttan özelleştirebilirsiniz. Burada bant aralığını -120dB ile 13dB arasında değiştirebilirsiniz.

Ekolayzer ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki adımları takip edin:

Öncelikle programı çalıştırın ve ana pencerede üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Power butonuna tıkayarak aktif hale getirin.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen Equalizer butonuna tıklayın. 18 bantlı ses ekolayzer sekmesi açılacak.

Bu pencerede 6 numarayla gösterilen Enable butonuna tıklayarak aktif edin. Ardından 18 bandın her birini sizi tatmin edecek şekilde ayarlayın.

Ayrıca programın ön tanımlı hazır ayarları da bulunuyor. Üstteki resimde 7 numaralı ok ile gösterilen Preset butonuna tıklayın. Açılan pencerede Super Bass, Rock Music, Jazz Music, Blues Style gibi seçenekleri tercih ederek kısa yoldan kolayca ayar çekebilirsiniz.

Son olarak 8 numaralı ok ile gösterilen OKAY butonuna tıklayın.

Böylece programın ana penceresine geri döneceksiniz. Artık bilgisayardan çıkan seslerde az önce yaptığınız değişikliği fark edeceksiniz.

Dilerseniz yaptığınız bu özel ayarları 4 numaralı Save preset butonuna tıklayıp kaydedebilir ve daha sonra 5 numaralı Load preset butonuna tıklayarak geri yükleyip çalıştırabilirsiniz.

En üstte 3 numaralı ok ile gösterilen Setting menüsünde  latency setting, channel pan, virtualization gibi seçenekler sunuluyor.


Yayımlandı