Otomatik Hızlı Yazı Yazma Programı Ücretsiz

İstediğiniz bazı yazıların tek tıkla otomatik olarak yazılmasını istiyorsanız, bunun için çeşitli alternatif programlar var. Genellikle fare ve klavye tuşlarını kaydederek tekrar oynatan programlarla bunu yapabilirsiniz.

Fakat bu karmaşık ve kullanması zor olan programlara hiç gerek yok. Zaten bunların dili de genelde İngilizce olduğu için çok deneyimli kullanıcılar haricinde kimseler pek tercih etmiyor.

Ben sizlere ünlü Notepad++ programını tavsiye ediyorum. Zaten birçoğumuzun bilgisayarında bu program var. Üstelik hem bedava hem de Türkçe dil desteği bulunuyor.

Otomatik Yazılar Nasıl Yazılır?

Programı açın ve ana pencerede üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Makrolar menüsüne tıklayın. Açılan menüden 2 numaralı ok ile gösterilen Kaydı Başlat seçeneğine tıklayın.

Şimdi otomatik olarak tekrar edilmesini istediğiniz yazıyı alt taraftaki editör alanına klavye ile yazın.

Yazınız bitince yeniden Makrolar menüsüne tıklayıp bu defa üstteki resimde 2 numara ile gösterilen Kaydı Durdur seçeneğine tıklayın.

Şimdi kaydı yeniden oynatabilir veya istediğiniz kadar tekrar ettirebilirsiniz.

Makrolar menüsüne gelip Oynat seçeneğine tıklayın. Böylece üstteki resimde gördüğünüz gibi yazmış olduğum tek cümlelik yazıyı hemen sağına aynen yazacaktır.

Yine üstteki resimde görünen menüde Makroyu Birden Çok Kez Çalıştır seçeneğine tıklarsanız aşağıdaki pencere açılır.

Bu penerede Çalıştır seçeneği işaretli iken 1 sayısı yerine kaç yazarsanız, o kadar yeniden oynatır. Yani 1 yerine 5 yazıp Çalıştır butonuna tıklarsam, üstteki resimde yazdığım tek cümlelik yazıyı üst üste beş kere yazacak.

Eğer Dosyanın sonuna kadar çalıştır seçeneğini işaretleyip Çalıştır butonuna tıklarsanız, anlayacağınız üzre dosya bitene kadar aynı cümleyi tekrar tekrar yazacak.

Makroyu kaydetmek ve daha sonra tekrar çalıştırmak için Makrolar menüsünde yer alan Geçerli Makroyu Kaydet seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak.

Burada makroya bir isim yazın, ardından bu makroyu hızlı bir şekilde çalıştırmak için bir klavye kısayol tuş kombinasyonu seçin. Mesela üstteki resimde ben SHIFT tuşu ve klavyedeki 5 sayısını seçtim. Bu iki tuşa aynı anda basınca makro otomatik olarak çalışacak.

Son olarak OK butonuna tıklayıp makroyu kaydedin.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, XP, Vista.

Yayımlandı