En İyi DVD Kapak Yapma Programı Nasıl Hazırlanır Resimli Anlatım

UnderCoverXP tamamen bedava bir CD / DVD kapak tasarım (Cover Hazırlama) yazılımıdır. Üstelik programın toplu işlem yapma özelliği de bulunuyor.

Dilediğiniz kadar çok sayıda DVD kapağı oluşturabilirsiniz. Programın içinde pek çok hazır kapak şablonu yer alıyor. Bu şablonlardan faydalanarak hızlı ve kolay bir şekilde kapaklar dizayn edebilirsiniz.

DVD Kapağı Nasıl Yapılır?

Öncelikle sayfanın en altındaki kısımdan indireceğiniz ZIP arşivinin içindeki dosyaya çift tıklayarak kuruluma başlayın ve sürekli Next butonuna tıklayarak programı kurun.

Programı çalıştırınca aşağıdaki gibi bağış bekleyen bir pencere açılacak. Normalde program tamamen ücretsizdir fakat çok beğenirseniz birkaç dolar bağışta bulunabilirsiniz. Neyse bu pencereyi geçmek için aşağıdaki resimde kırmızı ok işaretiyle gösterilen butona tıklayın.

Böylece aşağıdaki resimde görülen ana penceresi açılacak.

Burada öncelikle işimizi kolaylaştırmak için hazır kapak şablonlarını açıp değiştireceğiz ve kendimize özel bir hale getireceğiz.

Bunun için üstteki resimde kırmızı ok işaretiyle gösterilen simgeye tıklayın. Aşağıdaki hazır kapak şablonları listesi açılacak.

Yapmak istediğiniz CD veya DVD kapağı için en uygun olan şablonu seçin. Ben 1 numaralı ok işaretiyle gösterilen DVD Box seçtim.

Şimdi 2 numaralı ok ile gösterilen Select Image butonuna tıklayarak bilgisayardan kapak için kullanacağınız bir resim seçip programa ekleyin.

Benim seçtiğim resim dik olarak eklendiği için üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Döndür butonuna tıklayıp çevirerek düzelttim. Şimdi 2 numaralı ok ile gösterilen Print butonuna tıklayarak yazıcıdan çıktı alabilirsiniz.

Eğer iki veya daha fazla resim eklediyseniz ve bunların hepsini aynı anda tek tıkla toplu olarak kapağa dönüştürmek istiyorsanız, o zaman 3 numarayla gösterilen Batch Print butonuna tıklayınız.

Eğer hazır kapak şablonlarının özelliklerini değiştirmek isterseniz, ana pencerede yeşil renkli Edit Templates seçeneğine tıklayarak açılan pencereden bunu kolayca ayarlayabilirsiniz.

Programın ayarlarını değiştirmek için 4 numarayla gösterilen Tercihler butonuna tıklayınız. Karşınıza çıkacak seçenekler aşağıdaki resimde gördüğünüz gibidir.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı