Türkçe CD/DVD Etiketi Şablonu Hazırlama Yazdırma Programı DVD Kabı Tasarımı Kitapçık

Nero Cover Designer tamamen bedava bir CD etiketi tasarımı ve CD etiketi yazdırma yazılımıdır. Üstelik programın dili Türkçedir.

Bu program sayesinde pek çok CD ve DVD çeşidi için harika etiketler ve kapaklar oluşturabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken hazır şablonlardan birini seçmek. Sunulan şablonların listesi şu şekilde: Standard disc, CD Jewel Cases, Multi-boxes, DVD cases, Slim packs, Business cards, Maxi CD, BD case, Mini CD, Biz card.

Kendi resimlerinizi, dijital fotoğrafları ve diğer tasarım ve modelleri programa ekleyebilirsiniz.

Desteklenen resim formatları arasında JPEG, PNG, BMP, PPM, PBM gibi popüler olanlar da bulunuyor.

Bu program ile bir CD’nin başlık (title), sanatçı (artist), disk türü (disc type), toplam kaç tane şarkı olduğu bilgisi (number of tracks), disk başlığı (disc title) ve buna benzer bilgileri girebilirsiniz.

Ayrıca font boyutunu, font rengini ve font tipini değiştirebilirsiniz. Üstelik artistik yazılar ve çeşitli şekilleri de kullanabilirsiniz. Örneğin kare, çizgi, dikdörtgen, poligon ve benzeri şekilleri tasarıma ekleyebilirsiniz.

CD DVD Etiketi Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Programın ana penceresi açıldığı zaman otomatik olarak Yeni dosya başlıklı pencere de açılır. Üstteki resimde gördüğünüz bu pencerede önce etiket veya kapak hazırlamak istediğiniz CD yada DVD türünü 1 numaralı ok ile gösterilen alandan seçin. Ben test amaçlı olarak DVD Kapağı‘nı seçtim.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen alandan beğendiğiniz bir kapak modelini seçin. Ben Blue Disc olanı beğendim ve tıklayarak seçtim.

Son olarak 3 numaralı Tamam butonuna tıklayın. Böylece aşağıda gördüğünüz Döküman Verisi başlıklı pencere açılacak.

Burada başlık, çıkış tarihi, sanatçı gibi bilgileri girdikten sonra Tamam butonuna tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak. Burada en alttaki sekmelerden DVD Kitapçığı sekmesi aktif yani açık.

Burada soldaki ve en üstteki araç çubuklarında yer alan menüleri ve butonları tıklayarak DVD kitapçığını dilediğiniz gibi dizayn edebilirsiniz.

En alttaki sekmelerden DVD Kabı sekmesine tıklayın.

Bu şekilde DVD kabının üzerine yapıştırılacak görseli tasarlayabilirsiniz. Yine soldaki ve üstteki araçlardan faydalanarak kolayca düzenleyebilirsiniz.

Şimdi de en alttaki sekmelerden Disk 1 sekmesine tıklayın.

Açılan pencerede DVD diskin üzerine yapıştırılacak görseli dizayn edebilirsiniz. Yine soldaki ve üstteki araçlardan faydalanarak kolayca düzenleyebilirsiniz.

Tüm düzenlemeleri bitirdikten sonra. En alttaki üç sekmeyi açarak en üstteki menüde yer alan yazıcı (printer) simgesine tıklayıp yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz bu tasarımı içindeki tüm görsellerle birlikte Nero Cover Designer belgesi olarak bilgisayara kaydedebilir ve ileri bir tarihte bu dosyayı açıp tekrar düzenleyebilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı