En İyi Geçmişi Silme Programı Türkçe Ücretsiz Windows 10, 8, 7, XP, Vista

Wipe piyasadaki en kaliteli geçmişi temizleme yazılımıdır. Bu geçmişler arasında internet geçmişi de bulunuyor. Programın dili Türkçe ve tamamen bedava kullanabilirsiniz.

Mesela web tarayıcısı ile girilen tüm sitelerin kayıtları, indirilen tüm dosyaların kayıtları, izlenen tüm videoların kayıtları ve geçici internet dosyaları bunlar arasında yer alır.

Fakat sadece internet ile ilgili değil, bilgisayarda pek çok geçmiş verilerini ve gereksiz çöp dosyaları otomatik olarak bulup siliyor. Örneğin hata raporlarını, en son kullanılan (açılan) dosyaların listesini, geri dönüşüm kutusunu, ön belleği, çerezleri ve bilgisayarda kullandığınız programların ayarları veya diğer çöp artıkları tespit edip temizliyor.

Nasıl Kullanılır? Geçmiş Nasıl Silinir?

Kurulum sırasında reklam yazılımlarından hiç korkmadan sadece Bir sonraki adım butonuna tıklayarak ilerleyin. Başka hiçbir seçeneği değiştirmeye gerek yok.

Kurulumun ardından masaüstündeki simgesine çift tıklayarak çalıştırın. Aşağıdaki ana penceresi açılacak. Programın PRO sürümü de var fakat sitemizde tamamen ücretsiz olan versiyonu paylaşıyorum. Bence PRO sürümünü almanız gereksiz. Çünkü ücretsiz seçenekler normal ev kullanıcısının ihtiyaçlarını çok fazlasıyla karşılıyor.

Programı açtığınız anda otomatik olarak bilgisayarı tarar ve silinmesi gereken tüm geçmiş bilgileri ve gereksiz çöp verileri tespit edip bunların toplam sayısını 1 numaralı ok ile gösterilen yerde size gösterir.

2 numaralı Ayrıntılar butonuna tıklayarak açılan yeni pencerede hangi geçmiş ve gereksiz bilgilerin silineceğini liste halinde görebilirsiniz. Benim bilgisayarımda aşağıdaki gibi gösterildi.

Bu listede istemediğiniz şeylerin kutusundaki işareti kaldırarak silinmesini önleyebilirsiniz. Kırmızı renkli ok işaretiyle gösterilen Geri butonuna tıklayarak ana pencereye dönün.

Şimdi ana pencerede 3 numaralı ok ile gösterilen Ayarlar butonuna tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi seçenekler penceresi çıkacak.

Burada olmasını istediğiniz şeyleri işaretleyin. En üstteki sekmelere tıklayıp dolaşarak tüm seçenekleri görün. Ardından yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için kırmızı ok işaretiyle gösterilen Uygulamak butonuna tıklayın. Böylece ana pencereye geri döneceksiniz.

Ana pencerede 4 numaralı ok ile gösterilen Sil butonuna tıklayın. Böylece tüm geçmiş bilgileri ve gereksiz şeyler otomatikman silinecek.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı