En İyi Antivirüs Programları İncelemesi 2019 Özellikleri Artıları Eksileri

Eğer bilgisayarınızı veya cep telefonunuzu zararlı yazılımlardan ve hacker yani bilgisayar korsanı saldırılarından korumak istiyorsanız, mutlaka bir antivirüs programı yada içerisinde antivirüs bileşeni de bulunan bir internet security veya total security gibi bir yazılıma sahip olmak zorundasınız.

Fakat gelin görün ki hepsi de bu alanda en iyisi olduğunu iddia ediyor. Peki siz hangisini satın almayı düşünüyorsunuz? Daha doğrusu buna nasıl karar vereceksiniz?

İşinizi kolaylaştırmak ve sağlam bir karar vermenizi sağlamak amacıyla bu yazımda dünyanın en önde gelen teknoloji sitelerinin 2018-2019 yılı için yapmış oldukları en iyi antivirüs listelerini paylaşıyorum. Toplam 4 farklı teknoloji devinin yaptığı testler sonucunda karar kıldığı en başarılı antivirüs yazılımları listesi sizlerle…

1-PC MAG – En İyi Antivirüs Programları Listesi

en iyi antivirüs programları

Dünyanın tartışmasız en büyük bilgisayar teknolojisi markalarından biri olan PC MAG’in listesi yukarıdaki tabloda verilmiştir. Buna göre PC MAG ekibinin yaptığı testlerden tam not almayı başarabilen yalnızca 4 antivirüs markası var. Bunlar McAfee, Bitdefender, Kaspersky ve Avast şirketleridir. Aslında bu listenin devamı da var fakat kalite bakımından daha düşük seviyede olduğu için paylaşma gereği duymadım.


2-TechRadar – En İyi Antivirüs Programları Listesi

Teknoloji denilince akla ilk gelen web sitelerden biri olan ve İngilizce bilip de internetteki araştırmaları sırasında yolu bu siteye düşmeyen birisini bulamayacağınız TechRadar.com açısından günümüzün en başarılı antivirüs yazılımları listesi aşağıda verilmiştir.

1. Bitdefender Antivirus Plus 2019

2. Norton AntiVirus Basic

3. Webroot SecureAnywhere Antivirus

4. ESET NOD32 Antivirus

5. F-Secure Antivirus SAFE


3-TopTenReviews – En İyi Antivirüs Programları Listesi

en iyi antivirüs programı hangisi

Genel olarak tüm teknolojik alanlarda incelemeler yapan ve en iyi 10 ürünün listesini yayınlayan TopTenReviews sitesi 2019 yılı için en iyi antivirüs listesini yayınladı. Yukarıdaki tabloya göre en iyisi Bitdefender Antivirus Plus, ikincisi Norton Antivirus Basic ve üçüncüsü ilginç bir şekilde VIPRE Advanced Security.

4-Tom’s Guide – En İyi Antivirüs Programları Listesi

Bilgisayar yazılımları konusunda dünyadaki en büyük otorite olan Tom’s Guide sitesi pek çok yazılımı tanıtıyor ve aralarında karşılaştırma yaparak en iyileri belirliyor.

Tom’s Guide ekibinin yaptığı çalışmalar neticesinde belirlemiş olduğu en başarılı antivirüsler aşağıda sıralanmıştır.

  1. BITDEFENDER ANTIVIRUS PLUS
  2. KASPERSKY INTERNET SECURITY
  3. KASPERSKY TOTAL SECURITY
  4. KASPERKY FREE ANTIVIRUS
  5. KASPERSKY INTERNET SECURITY FOR MAC
  6. BITDEFENDER MOBILE SECURITY

Yayımlandı