Boş Klasörleri Otomatik Silen Program Ücretsiz

Remove Empty Directories programı bilgisayardaki içi boş olan klasörleri arar, bulur ve siler. Tekrar tekrar tüm klasörleri sırayla inceler ve bomboş olanları direk olarak otomatikman siler.

Silinen klasörleri sonuç raporunda ağaç şeması şeklinde rapor olarak sunar.

Dilerseniz klasörleri silmek için özel kurallar oluşturabilirsiniz. Böylece bazı boş klasörlerin silinmesini önleyebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Programın ana penceresi yukarıda verilmiştir. Burada 1 numaralı ok işaretiyle gösterilen Browse butonuna tıklayarak taramak istediğiniz dizini seçin. Örneğin bütün bir C sürücüsünü seçebilirsiniz ama tarama işlemi uzun süreceği için ben sadece Masaüstü klasörümü seçtim.

2 numaralı ok işaretiyle gösterilen Scan again butonuna tıklayarak taramayı başlatın.

5 numaralı kısımda sonuç hakkında bilgi veriliyor. Mesela benim tarama işlemimde toplam 2 klasör kontrol edildi ve bir tanesi boş çıktı. Zaten onu da örnek olması için az önce oluşturdum.

3 numaralı ok işareti bulunan boş klasörü gösteriyor. Dilerseniz bulunan boş klasörleri silmek için 4 numaralı Delete folders butonuna tıklayınız.

Programın Seçenekleri

1 numaralı ok ile gösterilen Settings sekmesine tıklayınca üstteki resimde gördüğünüz ayarlar ekranı açılır.

2 numaralı ok ile gösterilen Delete Mode kısmından silme modunu seçebilirsiniz. Yani silinen klasörleri geri dönüşüm kutusuna yollayabilir, kalıcı olarak silmeyi seçebilir yada silmek yerine simülasyon gibi çalıştırıp silmeden sadece sonuçlarını görebilirsiniz.

3 numaralı ok ile gösterilen alana girilen dosyalar görmezden gelinecek yani bu dosyalar varmış gibi değil de yokmuş gibi sayılacak. Dolayısıyla bir klasörün içinde yalnızca buraya yazılan dosyalar varsa, bu klasör boş kabul edilip silinecek.

4 numaralı ok ile gösterilen alana girilen klasör isimleri ve dizinler boş olsa bile asla silinmez.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı