Boş Klasörleri Bulma Silme Programı Ücretsiz

Bilgisayarın sabit diskinde uzun süreli kullanıma bağlı olarak boş klasörler bulunabilir. Bunlar sistemde boş yere kalabalık yaratır ve kafa karışıklığına sebep olabilir. Daha temiz ve düzenli bir bilgisayar için boş klasörleri silmek önemlidir.

Fast Empty Folder Finder programı çok hızlı bir şekilde tüm klasörleri tarar ve boş olanlar varsa bulup size gösterir. Dilerseniz tek tıkla silebilirsiniz.

Üstelik programın ön izleme özelliği sayesinde pratik bir şekilde klasörün içinde neler varmış diye bakabilirsiniz. Böylece kazayla önemli klasörleri silme derdinden kurtulursunuz.

Nasıl Kullanılır?

Programın ana penceresi üstteki resimde gösterilmiştir. Burada öncelikle taramak için bir klasör seçmeniz gerekiyor. Bunun için 1 numaralı ok ile gösterilen Scan Locations (0) butonuna tıklayın. Açılan pencereden 2 numaralı ok ile gösterilen Browse For A Folder butonuna tıklayın ve açılan pencereden taramak için klasör yada sürücü seçin. Eğer iki veya daha fazla klasör eklemek isterseniz, yeniden Browse For A Folder butonuna tıklayıp başka bir klasör ekleyebilirsiniz. Ardından 3 numaralı Ok butonuna tıklayın. Ben yaptığım taramada Masaüstü (Desktop) klasörünü seçtim.

Şimdi ana penceredeki Scan Now butonuna tıklayarak taramayı başlatın.

Tarama bitince bulunan boş klasörler liste halinde gösterilecek. Benim Masaüstü klasöründe 1 numaralı ok ile gösterilen sadece bir tane boş klasör bulundu. Zaten onu da test amaçlı olarak az önce oluşturmuştum.

Boş klasörlerin solundaki kutuları işaretledikten sonra 2 numaralı Delete Checked butonuna tıklayarak hepsini silebilirsiniz. Tıkladığınız zaman iki seçenek sunulur.

1 numaralı ok ile gösterilen seçenek tamamen silmez, sadece geri dönüşüm kutusuna gönderir. Ama 2 numaralı seçenek boş klasörleri kalıcı olarak siler yani geri getirmek pek mümkün olmaz. Keyfinize göre birini seçin ve silin.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı