AVI’yi MP4’e Çevirme MPEG MKV ve SWF’ye Dönüştürme Programı Ücretsiz

IQmango Free Video Converter tamamen ücretsiz bir video format dönüştürücüdür. Neredeyse tüm formatları destekler.

IQmango Free Video Converter programı iPhone, iPod, iPad, Zune, PSP, BlackBerry, Android  dahil tüm cihazlar ve bilgisayarlar için uyumlu formata dönüştürebilir. HD ve HQ kalitesindeki videoları kalite kaybı yaşanmadan çevirir.

Desteklediği formatlar arasında başta AVI olmak üzere, MPEG, WMV, VOB, ASF, SWF, MOV, RM, MPE, MKV, OGM gibi popüler formatlar da bulunuyor.

Bu program sayesinde AVI videolarını MKV’ye, Mpeg’e, SWF ve MP4 formatına kolayca çevirebilirsiniz. Üstelik rakiplerinden çok daha hızlı çalışıyor.

AVI Nasıl Dönüştürülür?

Bu programda öncelikle tüm ayarları yapıp ondan sonra çevirmek istediğiniz video dosyasını ekliyorsunuz ve eklediğiniz anda otomatik format çevirme işlemi başlıyor.

Programın ana penceresinin resmi aşağıda verilmiştir.

1 numaralı ok ile gösterilen yere tıklayın ve açılan menüden Popular video seçeneğinin üzerine tıklayın. Sağ tarafında pek çok popüler video formatı açılacak. Bunlar arasında MP4, MKV ve MPEG gibiler de var. Ben test amacıyla 3 numaralı MP4 formatını seçtim. Dilerseniz akıllı telefon formatlarını görmek için Smart Phones seçeneğine, Apple (iPhone, iPad, Mac) cihazları için Apple media seçeneğine tıklayıp formatları görebilirsiniz.

Daha sonra 4 numaralı kaydırma çubuğunu sağa yada sola doğru kaydırarak video çıktısının kalitesini belirleyin. Kalite ne kadar artarsa, videonun dosya boyutu da doğru orantılı olarak artacak.

5 numaralı ok ile gösterilen üç nokta şeklindeki simgeye tıklayarak video çıktısının kaydedilmesini istediğiniz klasörü seçin.

Son olarak 6 numaralı ok ile gösterilen Add File butonuna tıklayın ve bilgisayardan AVI dosyasını seçip programa ekleyin.

Format dönüştürme işlemi otomatikman başlayacak ve kısa bir süre sonra bitecek.

İşlem bitince Converted successfully mesajı görünecek. Penceredeki AVI dosyasına fareyle sağ tıklayın ve açılan menüden Open converted file seçeneğine tıklayarak dönüştürülmüş olan MP4 vidoesunu çalıştırın. Dilerseniz Locate converted file seçeneğine tıklayarak mp4 dosyasının bulunduğu klasörü açabilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı