AVI’yi MP3’e Çevirme Ses Ayırma Format Dönüştürücü AAC, WAV, WMA, OGG, FLAC, AC3, M2A, AMR

IQmango Converter isimli ÜCRETSİZ program AVI dosyalarının seslerini görüntüden ayırıp ayrı bir ses dosyası şeklinde kaydedebilirsiniz.

Yani AVI’yi MP3’e dönüştürebilirsiniz. Ayrıca AAC, WAV, WMA, OGG, FLAC, AC3, M2A, AMR formatlarına dönüştürme imkanı da sunuyor.

Üstelik programın toplu işlem özelliği sayesinde çok sayıda AVI videosunu ekleyip tek tıkla hepsinin formatını aynı anda dönüştürebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

1 numaralı ok işaretiyle gösterilen açılır menüye tıklayın ve açılan menüden 2 numaralı ok ile gösterilen Popular audio seçeneğinin üzerine gelin. Karşınıza pek çok ses formatı çıkacak. Bunlar arasında ben 3 numaralı ok ile gösterilen MP3’ü seçtim.

Ardından 4 numaralı ok ile gösterilen ses kalitesini seçin. Kalite yüzdesi ne kadar yüksek olursa, ses dosyasının boyutu o kadar fazla olur.

Daha sonra 5 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayarak ses dosyasının kaydedileceği klasörü seçin.

Son olarak 6 numaralı ok ile gösterilen Add File butonuna tıklayıp bilgisayardan AVI dosyasını seçerek programa ekleyin. Böylece otomatik olarak format dönüştürme işlemi başlayacak ve AVI videosunun sesi alınıp ayrı bir mp3 dosyası olarak seçtiğiniz klasöre kaydedilecek.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı