Videodan Sesi Ayırma Alma Programı (Toplu Çoklu İşlem)

Mobile Media Converter ücretsiz bir videoyu sese dönüştürme yazılımıdır. Yani müzik videosu içindeki sesleri kesip çıkartarak ayrı bir ses dosyası şeklinde kaydetme imkanı sunar.

Aynı anda başka formatlardaki çok sayıda videoyu programa ekleyerek tek tıkla hepsinin birden sesini ayırabilir ve AMR, MP3, WMA veya Wave gibi formatlarda kaydedebilirsiniz.

Ayrıca videonun sesini almadan önce istenmeyen kısımları kırpabilir yani kesip atabilirsiniz.

Dilerseniz programın ayarlarına girerek bit oranı, frekans, codec ve ses kanalı gibi parametreleri değiştirebilirsiniz.

Videodan Ses Nasıl Ayrılır? Resimli Anlatım

Programı normal bir şekilde ilerleyerek kurun ve çalıştırın. Aşağıdaki ana penceresi açılacak.

Önce 1 numaralı ok ile gösterilen File butonuna tıklayıp bilgisayardan video dosyasını seçerek programa ekleyin. Alternatif olarak sürükle-bırak yaparak da videoyu programa ekleyebilirsiniz.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayarak ses dosyasının kaydedileceği klasörü seçin.

3 numaralı ok ile gösterilen açılır menüye tıklayın ve açılan menüden ses dosyasının formatını seçin. Ben AMR olarak seçtim ama siz MP3 veya WMA olarak da seçebilirsiniz.

4 numaralı Convert butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

Programın ayarlarını görmek için 5 numaralı ok ile gösterilen simgeye tıklayın. Aşağıdaki gibi ufak iki seçenek açılacak.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen Quality açılır menüsüne tıklayınca açılan menüden ses kalitesini seçebilirsiniz. Seçenekler arasında Low (düşük), Medium (orta), Hight (yüksek), Custom (özel-yani siz belirleyeceksiniz) seçeneği bulunuyor. Kalite arttıkça dosya boyutunun da artacağını unutmayın.

2 numaralı ok ile gösterilen Advanced butonuna tıklayınca ufak bir pencere açılır ve burada gelişmiş seçenekleri ayarlayabilirsiniz.

3 numaralı ok ile gösterilen alandaki seçenekler yardımıyla ses dosyasının bit oranı, frekansı, ses kanalı ve codec gibi özelliklerini belirleyebilirsiniz.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, XP, Vista.

Yayımlandı