Türkçe MP3 Etiketleme ve Etiket Düzenleme Programı Ücretsiz

TagScanner tamamen bedava olarak bulabileceğiniz en iyi mp3 etiket düzenleyici yazılımdır. Üstelik şansınızda Türkçe dil desteği de var.

Bu programın sunduğu gelişmiş araçlar sayesinde müzik dosyalarınızın üst verilerini yani etiketlerini görüntüleyebilir, sıfırdan yeni etiketler girebilir veya mevcut etiketleri düzenleyerek değiştirebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Kurulum sırasında aşağıdaki pencere karşınıza çıkacak.

Burada açılır menüye tıklayıp Türkçe dilini seçin ve Install butonuna tıklayın. Normal kuruluma devam edip kurun ve çalıştırın. Aşağıdaki ana penceresi açılacak.

Burada tüm müzik dosyalarını seçip sürükle-bırak yaparak programa ekleyebilirsiniz. Ayrıca 1 numaralı ok il gösterilen sarı klasör simgesine tıklayarak açılan pencerede bilgisayardaki müzik dosyalarını seçip toplu olarak programa ekleyebilirsiniz.

Programa ekleyerek seçtiğiniz şarkının etiket bilgileri programın ana penceresinin sağ tarafında gösterilir. Burada standart ve gelişmiş olmak üzere iki farklı sekmesi bulunuyor.

1 numaralı ok ile gösterilen Standart sekmesinde başlık, sanatçı, albüm, yayınlanma yılı, müzik tarzı gibi çok sayıda etiket yer alıyor.

2 numaralı ok ile gösterilen Gelişmiş sekmesinde ise orijinal sanatçı, birlikte remix yapılan sanatçı, dakika başına düşen ritim sayısı, anahtar, altyazı, yayımcı, telif hakkı bilgisi, URL adresi ve orkestra şefi gibi ekstra bilgileri görebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Buradaki tüm bilgiler Türkçe olarak verildiği için hepsini rahatlıkla anlayıp değiştirebilirsiniz.

4 numaralı ok ile gösterilen Gömülü Kapak görseli bölümünden bu müzik dosyasına farklı bir kapak resmi yükleyebilirsiniz.

Kapak görselinin altında kalan Şarkı sözleri bölümünden faydalanarak müzik dosyasına şarkı sözlerini ekleyebilirsiniz.

Gerekli düzeltmeleri ve değişiklikleri yaptıktan sonra 5 numaralı Kaydet butonuna tıklayın.

Dilerseniz bu etiket verilerini dışarı aktararak bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Bunun için üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen VER sekmesine tıklayın. Açılan pencerede 2 numaralı ok ile gösterilen alandan bir dosya formatı seçin. Son olarak 3 numaralı Ver butonuna tıklayarak seçtiğiniz formatta bilgisayara kaydetmesini sağlayın. Örneğin HTML, XML, CSV ve TXT formatını seçerek kaydedebilirsiniz.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, XP, Vista.

Yayımlandı