Video Üzerine Yazı Yazma Programı Ücretsiz

Cute Video Watermark ücretsiz bir video düzenleyicidir. Bu program sayesinde videoların üstüne yazılar ekleyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz logo ve filigran da ekleyebilirsiniz. Fakat burada konumuz videonun üzerine yazı yazmak olduğu için ben resimli olarak kısaca bunu anlatacağım.

Videoya Yazı Nasıl Yazılır?

Programı normal şekilde ilerleyerek kurun ve alıştırın. Aşağıdaki resimde gördüğünüz ana penceresi açılacak.

1 numaralı ok ile gösterilen Add Video butonuna tıklayıp bilgisayardan videoyu programa ekleyin.

2 numaralı butona tıklayarak yazı eklenmiş olan videoyu kaydedeceğiniz klasörü seçin.

3 numaralı Output Video Format kısmından yazı eklenmiş videoyu hangi formatta kaydedeceğinizi seçin. Ben AVI olarak seçtim ama siz FLV, MOV, MKV, WMV ve SWF gibi diğer formatları seçebilirsiniz.

4 numaralı Add Text butonuna tıklayın ve açılan alanda 5 numaralı ok ile gösterilen Add Text yazısının üzerine çift tıklayarak dilediğiniz başka bir yazıyı yazın. Ben örnek olması için “Ölümsüz Genler” yazdım.

6 numaralı ok ile gösterilen çizgilere fareyle tutup sürükleyerek yazı alanını video üzerinde istediğiniz yere taşıyıp yerleştirebilirsiniz.

7 numaralı ok ile gösterilen alanda yazının fontunu, boyutunu, rengini, arka plan rengini, hizalamasını ve yazı tipi dekorasyonu ayarlarını yapabilirsiniz.

Yazdığınız yazının video içerisinde toplam kaç saniye gözükeceğini ve kaçıncı saniyede başlayıp kaçıncı saniyede biteceğini yukarıdaki resimde ok işaretleriyle gösterilen Start time (başlangıç saati) ve End Time ( bitiş saati) alanlarına girebilirsiniz.


Yayımlandı